Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.9.2009

U nás se tento víkend užívalo miminko, měli jsme milou společnost z Ejpovic a zkusili si Vánoce v září..... dokonce jsme viděli i Ježíška...

Jiní naši kamarádi nezaháleli a vydali se na Podzimní zkoušky. A protože víme, že Portík s Andrejkou jsou móóóóc šikovní, nedalo se očekávat nic jiného, něž to jak to dopadlo. Portík (Porthos the Best Baron) s Andrejkou skončili v I.ceně a celkově na třetím místě.

Andrejo, moc gratulujeme a těšíme se až pošleš fotky.

2.9.2009

Obrazek

 

 

Dnešním dnem jsme oficiálně rozšířili domácí směčku a ve večerních hodinách si přivezli Oldíkovo synáčka Extreme the Best Baron - Ruperta, Rupíka...

Obrazek

Přejeme mu, aby se mu u nás líbilo a stal se tím správným parťákem nejen pro naše hafany.

Tak Rupíku -  VÍTEJ DOMA

Obrazek

 

 

29.- 30.8.2009  

Tak nadešel dlouho očekáváný víkend, kdy jsme  po dlouhé době měli dokázat, že strávené hodiny na nácvikách nebyli jen pro zábavu a legraci, ale že jsme se i něco naučili... Čekal nás zkouškový víkend - sobota LESNÍ ZKOUŠKY a neděle BARVÁŘSKÉ ZKOUŠKY.

Naše zlatíčko Martinka domluvila v místě konání  Caparticích (nedaleko Domažlic) v krásném prostředí Českého lesa bezva ubytování a nás už v sobotu ráno čekala pouze cesta na místo konání, kde se na Lesní zkoušky, sešlo 6 golden retrieverů, 1 flatík, 2 jezevčíci a 1 křepelák. Byla to bezva parta lidí, která se podporovala navzájem a jmenovitě musím poděkovat všem Uránkům a to včetně babičky, paní Sísse s rodinkou za vytváření neopakovatelné nálady, "inženýru" Tedíkovi s panem Dokonalým Daníkem za půjčení klobouku, který nám určité přinesl ŠTĚSTÍ a hlavně Klasíkům s jejich holčičkou Terezkou, která je velkou Oldovou kamarádkou,za celodenní podporu, nesmím zapomenout na Flatici Áju, která nám pomalu začíná zlátnout, s paničkou Ájou, která už neodmyslitelně patří mezi nás. Jednoduše DÍKY za krásně prožitý den i večer.

A jak jsem se již zmiňovala o štěstí, nesmím zapomenout napsat, že Olda skončil v I. ceně a stal se VÍTĚZEM LESNÍCH ZKOUŠEK. Je to opravdu BOOOMBA.

Z celkového počtu 10 přihlášených pejsků dokončili 4 a to dva v I.ceně, jeden ve II. ceně a jeden v ceně III. Všem moc gratuluji ke složení těchto náročných zkoušek.

V neděli nás čekali zkoušky Barvářské na které bylo přihlášeno 18 pejsků, dostavilo se 16 a 15 jich dokončilo. Jeden pejsek byl lovecky upotřebitelný. Nejlepším pejskem z retrieverů byla paní Síssa(Odyssea the BB), které moooc gratulujeme. Olda skončil v ceně I. a opravil si II. cenu z minulého roku. Se stejným počtem bodíku jako Olda skončil Tedík, a hned za ním, v těsném závěsu byl Uránek the BB a flatík Ája. Úspěšně zkoušky dokončila i náše zlatíčko Terezka. Jsme to prostě šikulky zlatý.

Pak nás už čekalo slavností vyhodnocení těchto zkoušek  a mé poděkování, nejen kamarádům, ale všem lidičkám, kteří se podíleli na přípravě těchto zkoušek, vytvořili bezkonfliktní a přátelské prostředí. Tak ještě jednou děkujeme.

Obrazek

24.8.2009

Dnešní den byl věnován nácvikům a to zejména opakování disciplín jako je barva, odložení, slídění nebo vlečky.  Jak se říká, opakování je matka moudrosti.

Jelikož mi jsme si předchozí týden užívali nic neděláním na dovče, byla jsem zvědavá jak nám to půjde. Vše proběhlo, v rámci možností, dobře a my si užili další bezva den. Což už se stává tradicí. Bohužel tentokrát jsem se sešli v komornější setavě, ale i přes scházející členy našeho BB jádra jsme zažili krásný den plný sluníčka a pohody. 15.-22.8.2009 dovolená na Lipně ve společnosti Klasíků a jejich holčiček

Obrazek

více foteček najdete: /fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/lipno-2009

Počasí jako by vědělo,  že nás čeká tuzemská dovolená a sluníčko pálilo, nebe nebesky modré a my všichni v jedné společné maringotce (pro upřesnění: 4x dospělí dvounohý, 1x děcko dvounohé a 3x golďák a 2x west).

Celý týden probíhal v lenošivém duchu, neboť počasí tomu nedalo jinak. Krom nedělního pěšího výletu na Vítkův Kámen, jsme si užívali vody, sluníčka, jídla.... a někdo i adrenalinu...viď Ájo...bobová dráha a tobogán..... a hlídání Kryštůfka v bazénu.

Super dovča v super společnosti.

 

14.8.2009

 

 

 

 

Dneska jsme se opět jeli podívat na Oldíkovo štěňátka. Štěňátka absolvovala další očkování a evidentně jim to vůbec neubralo na energii Tentokrát to bylo naposled, co jsme viděli všechny kluky pohromadě. Příští týden se někteří rozprchnou do nových domovů, ke svým novým páníčkům.

Věříme, že se budou mít ve světě jen dobře a se svými rodinkami budou zažívat jen to nejlepší, co si pesani můžou přát. Doufáme, že se s miminkama uvidíme na setkáních, výstavách nebo některých nácvikách a zkouškách. Budeme jim držet pacičky.

Jeden kluk zůstane s tatínkem ve Zbiroze a něco o něm si můžete přečíst v rubrice: Xtreme the BB - Rupert (je to kluk číslo 5).

Obrazek

 

3.8.- 9.8.2009

Výcvikový tábor v komorní sestavě na penzionu Zatíšší.....tak to opravdu nedokážu popsat.....pro dnešek jen stručně bylo to BEZVA a těšme se na další setkání.

Kdo jste tam byli víte, kdo znáte ty, kdo tam byli chápete a kdo jste nebyli a neznáte ...tak asi nepochopíte......

V pátek navečer jsme si společně odckočili podívat se na Oldíkovo a Fanynky miminka, kteří jsou v současné době velcí nezbedové a zcela zaslouženě sklidili velký obdiv. Jsou miláčkové a již zanedlouho se někteří rozprchnou do nových domovů.

Obrazek

 

 

 

Každopádně v neděli proběhla generálka na Podzimní zkoušky a naše chlupatá zlatíčka nezklamala a skvěle ukázala, jak prospěšný týden to pro ně byl.

Proběhlo rozlosování, které až neuvěřitelně rozhodilo táborníky dohromady a jako skupinu 2 nás vedl náš pan Ředitel a opravdu nezaujatě, objektivně odpískal celý den.

31.7. - 2.8.2009

Pohár Best baron 9.ročník

Obrazek

fotečka od Dana MAterny - další najdete ve fotoalbu

Dane díky! (a myslím to vážně)

Tento víkend se konal již 9. ročník této  tradiční letní akce CHS BestBaron. Od pátečního opoledne se sjížděli hafíci z různých koutů naší země a někteří i dorazili přes hranice její hranice.

Pátek začal přednáškou dvorního veterináře BestBaronů, doktora  Mužíka a byl příjemným informačním setkáním v teplém pátečním odpoledni.

Sobotní program začal minivýstavou, pokračoval soutěží párů a dětským handlingem. Speciální vsuvkou se stala ukázka prezentace Westíka, kterou bravurně zvládl Ondra jako stoleček a Dan jako profesionální handler. Opravdu jsem netušila co v chlapcích se skrývá.

 Pak nás čekal obídek a maličký odpočinek a hurá na soutěžní odpoledne, které probíhalo v různých disciplínách jako je klasický marking, kachna z hluboké vody, psí válení sudů až například přes odložení u buřtů nebo slalomem mezi buřty. Našlo se i něco s Egyptské historie, kdy jsme si hráli na mumie a pejsky zachraňovali přes hluboký potok. Nesmím zapomenout na prohlubování aportu a to opravdu úplně se vším. Všichni prokázali značné vlohy pro konání neuvěřitelných blbostí a proto jsem si naprosto jistá, že večerní grilovačku si zasloužili úplně všichni. Ale né všichni si jí užili, tak naši zlatí chlupáčci, promiňte.

V neděli nás čekal opět nádhený den, plný sluníčka, který byl dnem zhodnocení a zde si můžete přečíst výsledky (Ájo a Michale, omlouvám se za okopírování):

Vítězové Poháru The Best Baron:  

1.místo Porthos The Best Baron

2.místo Odyssea The Best Baron

3.místo Tornado The Best Baron 

Nej pár - Uran a Waikiki The Best Baron

Juniorhandling - Kryštůfek a United The Best Baron

Titul Poháru The Best Baron za největšího:  

šikulku - Winnie The Best Baron

 krasavce- Porthost The Best Baron

sympaťáka - Therése The Best Baron

plemeníka- United The Best Baron

 

 

Odpoledne jsme vyrazili na malé osvěžení pro pejsky a to směr rybníčky v lese nedaleko Jablečna a já jako správná matka...vše pro dítě... jsem zcela dobrovolně vlezla do lesního rybníčku a společně se stádem pejsků, pár odvážných lidských jedinců a naším nezmarem Kryštůfkem vyzkoušela přírodní vodu v Křivoklátských lesech. Super.

Pak už se blížil večer a s ním slíbené překvapení týkající se balónu pro účastníky BB poháru a oproti minulému roku se tentokrát vše obešlo bez jakýchkoliv problémů a balon během chviličky se vznášel vzhůru k nebesům. Úžasný.

Nevím jak jak přesně vyjádřit a poděkovat za tetno nádherný víkend a to paní Šlapákové z penzionu Zatíšší, manželům Melionovým z BB a všem kamarádům za nepopsatelně krásně strávený víkend.

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

nově přidán okaz na stránečka kamaráda Tedíka s Danem:

http://www.teddy.websnadno.cz/

najdete zde nádherné fotečky

18. - 19.7.2009

Výlet za hranice republiky začal už v sobotu brzy ráno, kolem 1.30. Vzbudila mě obrovská buřina s nekončícím deštěm. Každopádně směrem k Brnu pomalu mraků ubývalo a v Brně, kde na nás čekala Monča s Chunnýskem (Chunny Chlupaté štěstí), už začínalo vykukovat i sluníčko.

Kluci se navzájem skamarádili a Olda se nám snad i zamiloval, s Čandyho měl nezkrotnou radost a při každé příležitosti jej neváhal vyzívat k kdejaké lumpárně.

V sobotu nás čekala výstava v Rakouskou nedaleko maďarských hranic v městečku Oberwart. Výstava se konala v hale a musím říct, že vše běhalo jak na drátkách. Trošinku mě zklamala velikost kruhů a absolutně mě zklamalo ohodnocení Oliverka. Dostal bezchybný posudek s jednou vyjímkou, která ho stála V. Olda odešel ze třídy pracovní s VD to s tím, že má volnou kůži na krku. Což mě opravdu mrzelo, neboť to je jedna z věcí, kterou Olda má naprosto v pořádku a troufám si tvrdit, že má naopak  naprosto suchý krk.

Pak už nezbývalo nic jiného než držet palce Chunnýskovi, kterýý nastouipl ve třídě šampionů a vyběhal si V2 res CAC. Super. Čandovi a Monče moc gratulujeme.

A pak po "menšívětší" sprše deště přejíždíme hranice do Maďarska a užíváme si zbytku dne nejprve odpočinkem na hotelu, pak společným venčením, které si nejvíce užili kluci a pak bezva večeří.

Obrazek

Nesmím zapomenout, že tento den se naši kamarádi předváděli na NV Mladá Boleslav, kde se neztratili a skvěle prezentovali naší BB stanici. Jmenovitě gratulujeme za báječnou předváděčku mlaďochům Vision the BB a Walmut the BB, v pracovní třídě byl Porthos the BB a skončil na báječném druhém místě, nepřehlédnutelné bylo trio v pracovní třídě fenek a to ve složení Eimy (Esara od Tří jasanů) V3, paní Síssa (Odysea the BB) a Terezka (Therese the BB).

V neděli jsme si jeli užít výstavu v oblasti termálních lázní ve městečku Szombathely.  Sluníčko svítilo od rána a my se těšili, že si oproti včerejšku zlepšíme náladu. Po zaplacení veškerých vstupních poplatcích jsme si prohlídky katalog a musím říct, že pracovní třída bya opravdu kvalitně obsazená a pan rozhodčí velice pečlivě vybíral a zkoumal jednotlivé hafany.

Goldeni se dostali na řadu až kolem 13 hodiny, před námi do třídy otevřené nastoupila Monča s Čandou a po velice napjatém konci dosáhli na nejvyšší pozice a při své premiéře si vyběhali svého prvního CACe v Maďarsku. Pak už jsme nastoupili i my do své třídy pracovní, kde Olda skončil na druhém místě s res CAC.

Pak jsme drželi packy ještě Čandovi o CACIba a drželi jsme se asi opravdu dobře, protože i pro tento titul si Chunnýsek dosáhl. Moc blahopřejeme Monče a zlatíčku Chunnýskovi.

Při cestě domu jsme klukům uděli přestávku na Nových Mlýnách na Moravě, která byla pro kluky asi nejlepší z celého víkendu. Kluci řádili ve vodě a Olda lítal snad i nad vodou.

Obrazek

Až na výsledek v Rakousku to byl hezký i když dost namáhavý víkend.

Mončo děkujeme za společně strávený čas a vzájemnou podporu.

17.7.2009

Na tento den jsem si "vymodlila"dovču a pouze s Oldou jsme pádili směr Kařez, kde už se snad čekalo jen na nás. Tento srazík měl být generálkou na lesní zkoušky. Tentokrát jsme se sešli v komornější sestavě a bylo to opravdu bezva. A to  i přesto, že teploty nezadržitelně vstoupaly opravdu vysoko.

S Oldou jsme si procvičili pouze polní disciplíny a to společně s paní Síssou, inženýrkou Eimy (která makala jako nikdy), kámoš Tedík a později dorazila Rose a  protože doma nás už čekal páníček  s fénem a taška připravená k balení, po vynikajících klobáskách jsme tento bezva den ukončili.

Díky všem za další společně strávený čas, bylo to opět super!!!!!!!!!

 

12.7.2009

Nově přidány fotečky štěňátek ze čtvrtka 9.7. a neděle 12.7. Štěňátka rostou jako z vody a rostou nám do krásy. Jsou to velký šikulové a poprvé ve čtvrtek jsme měli možnost si maličko pomazlit. Největší radost ze štěňátek měl náš Kryštůfek, který si toužil každé štěňátko odvést domů.

Obrazek

 

10.7.2009

Tento den se konal další nácvik na barvářské a lesní zkoušky. Bohužel my jsme se mohli tohoto bezva nácviku účastnit až odpoledne. Přesto se nám povedlo projít si jednu barvu bez teček, vyzkoušet si nahánění, vlečku pernatou a srstnatou a k tomu jsme zvládli i slídění s dohledávkou. Olda podával naprosto vyrovnané výkony a oba jsme byli spokojení. A to nejen z naší práce, ale samozřejmě z opětovného setkání s kámošema. Jak říkáme s naším pevným BB jádrem.

7.7.2009

Štěňátka dneska mají přesně 4 týdny. Čeká je další stříhání drápků a odčervení. Jsou to nádherné chlupaté kuličky, kteří právě dneska dostali přidělené tetovací číslíčka a byly jim schváleny jména.

Ve fotogalerii jsou přidáný fotečky našich kuliček a tady se můžete podívat na malou ukázku:

Obrazek

Obrazek

29.6., 3.7. a 6.7.2009

 

 

 

 

 

Tyto dny probíhaly v Kařeze nácviky na Lesní a Barvářské zkoušky. Ve sváteční pondělí jsme si k tomu vyzkoušeli ještě vodní práce.

Olda u toho samozřejmě nemohl chybět. Procvičili jsme si vlečky, barvy, náhánění, následování, společný hon a další a další disciplíny. Důležitou součástí těchto nácviků je také setkání s našimi kamarády a probrání velice důležitých záležitostí. Mimo jiné zde jsme přišli na bezva nápad a to společného zímního setkání na horách. Doufám, že to dotáhneme do konce a v zimě s užijeme spousty legrace.

Fotečky dodám co nejdříve. Pokud Vám to nedá, mrkněte na stránečky našich kamarádů a velkých Oldíkových lásek, Terezky a Aimy:

http://www.taygete.websnadno.cz/NacvikKarez_672009.html

a tady dvě fotečky Oldy a jeho brášky Uránka.

 

Obrazek

Obrazek

27.-28.6.2009

Dlouho jsem přemýšlela jak tento víkend popíšu a myslím, že to asi tentokrát ani nedokážu. Tyto dva dny jsme strávili se Stelinkou a její paničkou Ali a za naší rodinku tentokrát vyjížděli pouze dva členové, skládající se z mé maličkosti, tedy paničky, a našeho  šampóna Oldy .

V pátek, po nezbytné úpravě zevnějšku, jsme s Oldou, od páníčka dostali instrukce, jak se "starati na výstavě o zlatý kožíšek". Protože naše podpora musela z pracovních důvodů zůstat doma a Denýsek, bohužel zůstal s páníčkem taky. Aby mu nebylo smutno...a my to měli jednodušší.

Přesně v dohodnutý čas přifrčely holky, přeskládáme se do jednoho auta a huráááá směr Brno, kde nás čekal MVP Intercanis. Olda se vystavoval ve třídě šampionů a Stelča byla ve třídě otevřené. V Brně nás čekali první komplikace, nejprve přejedme správný sjezd, abychom si pak hezky vytrpěli kolonu na výstaviště. Protože mimo MVP se konaly na BVV ještě další dvě výstavy, a to hospodářských zvířat a koček.  A jak se dalo předpokládáat, náš pavilon se nacházel na druhém konci výstaviště, než kde jsme nechali zaparkovaného našeho plecháče. No co, jsme s Ali ženy silné, ověsili jsme se všemy nutnostmi a splavené dorážíme do našeho pavilonu. Díky bohu za Zuzku s Rose, u které jsme našli místečko pro naše nádobíčko. K mému překvapení, před pejsky GR se začínají poszovat hojně zastoupení pejskové LR a my se dostáváme na řadu asi kolem 13 hodiny odpoledne. To už za sebou mají prezentaci Rose se Stelčou, které posuzoval pan rozhodčí Jindřichovský. Stelinka dostala nádherný posudek a odchází s VÝBORNOU, Rose je o jedno místěčko výše a získává výbornou 4. To my máme stále ještě dost času a tak nelením, a s Ali jdeme vybrat mrňousům 6 malých obojků.

A pak už je konečně třída otevřená, kde se vystavuje kamarád Chunny, který získává V3, přichází pracovní třída a já začínám, dle instrukcí, Oldu připravovat. A pak už nás čeká silně obsazená třída šampionů. Oliverek stojí vedle Swena, Fíka, Míchella a Árese (Dewnist Sablefella, Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller, Ashbury Absolute Lover,Are golden Storm), což jsou samí bouráci. Musím, říct, že to bylo hrozně napínamé. Paní rozdodčí Höger byla moc poctivá a všechny šampiony pečlivě zkoumala. Poslední vteřiny byly neuvěřitelně nekonečné a když k nám přicházela paní rozhodčí s napřaženou rukou a zvedlým palcem, nemohla jsme tomu uveřit. Olda si dokázal v této nabité třídě vyběhat V1 CAC a tím se stal čekatelem Grandšamiona ČR.

Pak už nás čekala dlouhá cesta do Polska, kdy jsme se svěřili do rukou navigace, která byla ovšem značně zmatená a my s samozřejmě s ní. Před hranicemi došla Ali trpělivost a vyrazila koupit mapu. Ani se neodvážím popsat, co jsme během cesty Polskem prožili.....je to nepopsatelné a zážitků máme plno. Ovšem ten největší nás čekal po úmorné cestě v hotelu. Místo objednaného pokoje nás čekala taková špeluňka, kdy matrace měly asi 3 cm a pokoj byl velký 2*3m. Což pro dva velké psy a dvě dospělé osoby....no comment.... a to nemluvím, že záchod se nám přestěhoval do jídelny sprcha, asi pouze pánská, byla na druhém konci hotelu. Katastrofa. Hladové, špinavé a upachtěné vyrážíme do nedalekého okolí hledat hospodu, kde berou Eura nebo kartu. Hurá, povedlo se a my se aspoň najíme.

Druhý den ráno, snídaně v 8 není a tak to vzdáváme a hotel velice rádi odpouštíme. A tím začíná další dobrodružná jízda po polských silnicích. Po zastávce na snídani, kde se nám podařilo zaplatit kartou, konečně dorážíme na výstavu. Nejdříve se divíme, co že je to za módu, ty gumovky u všech polských sousedů, abychom to posléze pochopili, bahniště nás obklopuje ze všech stran. A k tomu všemu si přijdeme jak v prádelně, kdy vzduch je tak vlhký a horký.... a k tomu se spustí mrholení. Olda se vleče jak smrad, znechuceně obhlíží všudypřítomné bahno...a já si říkám, že dnešek bude fakt síla. Což se mi opravdu potvrdilo, Oliverek se měl prezentovat ve třídě pracovní. Ovšem o prezentaci nemůže být ani řeč, náš pejsek se rozhodl, že dnešek bude stávkujícím dnem všem výstavám a pohyb v kruhu je veškerý žádný. Na vodítku ho doslova vláčím a za výsledek V4 jsem opravdu ráda.

O to větší radost nám udělá Stelinka, která se ve třídě otevřené v konkurenci 18 fen dojde pro druhé místo s VÝBORNOU. Ali a Stelince moc gratulujeme.

Po několika pokusech koupit si něco za eura to vzdáváme a doufáme, že někde při cestě se nám to podaří. Ano podařilo, ovšem až v Praze. Jsme to prostě holky šikovný.

Po 22 hodině dorážíme domů a jako tečka (nevím jestli sladká), se dozvídám, že celou naší výpravu jedeme bez techničáku a zelené karty. No co dodat.

Jen snad díky Ali za společnost  a zas někdy se těšíme na víkend plný zážitků a adrenalinu.

 

Zatím přidány fotečky z víkendu a z nácviku v pondělí a ještě můžete omrknou, jak nám povyrostla miminka.

Výstava Brno: /fotoalbum/vystavy/mvp-intercanis-brno-27_6_2009

Výstava Krakow: /fotoalbum/vystavy/mvp-krakow-28_6_2009

Nácvik na LZ a BZ: /fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/nacvik-na-lesni-a-barvarske-zkousky-29_6_2009

Štěňátka: /fotoalbum/stenatka/funny-girl-the-best-baron-_fanynka_-a-olda

22.6.2009

Přidány nově fotečky našich krásných miminek. Kluci rostou jak z vody a o víkendu nám začali i pokukovat po světě. Jsou to šikulky. Už si zažili své první stříhání drápečků a tento týden je čeká první odčervovací kůra. Tak budeme držet packy, ať všechno dopadne jak má.

/fotoalbum/stenatka/funny-girl-the-best-baron-_fanynka_-a-olda

20.-21.6.2009

Víkend byl ve znamení především výstav, kdy kamarádi Portík a Síssa se jeli prezentovat na oblastní výstavu v Kunraticích, kde Portík (Porthos the BB) si vyběhal ve třídě pracovní vítěze třídy a aby si posléze doběhnul i pro oblastního vítěze. Andrejko a Portíku posíláme obrovské gratulace a samozřejmě ani Síssa nezklamamala a ve své pracovní třídě si neomylně došla pro vítěze třídy. Je to prostě holka šikovná.

V neděli nezklamala na poli pracovním naše kráska Stelinka (Tell me the BB), která složila OVVR v I.ceně a to takřka bez zaváhání a ještě se zvěří.

Se Stelinkou jsme se viděli v pátek před naší cestou do Maďarska, kdy jsme se lehce jeli procvičit na Lesní zkoušky. Nácviky jsme si značně zkrátili a to hlavně proto, že nás čekala docela dlouhá cesta nedaleko od Balatonu na CACIBovou výstavu do Szekesfehaveru.

Obrazek

Z domova jsem vyráželi kolem půl 3 a na místo dorazili kolem 9 hodiny. Cesta proběhla bez problému a k mé radosti i bez problému proběhla naše přejímka na výstavu. Po rozložení našeho stanového místečka jsme zjistili, že před námi bude posuzováno ještě několik dalších plemen a goldíci se dostanou, dle harmonogramu, do kruhu kolem půl 1. Tak jsme měli moře času prozkoumat rozhodování paní rozhodčí. Musím uznat, že samotné posuzování jelo rychlostí blesku a během chvilinky už jsem nastoupili do třídy pracovní, kde Olda si vyběhal ocenění V2 res CAC. Po nezbytném zapsání do PP vyrážíme směr Balaton, kde jsme měli zamluvený hotel. Naivně jsem si zabalila i plavky v naději, že si vyzkoušíme zaplavčit v maďarském "moři". Bohužel počasí nám vyloženě přálo a přes obrovský slejvák, silný vítr a zimu, se nám podařilo najít skulinku na procházku kolem jezera. Což nejvíce ocenili naši kluci, kteří se mohli po pláži vyběhat. co jim hrdlo ráčilo. Což plně využili neboť široko daleko nebylo ani človíčka.

V neděli jsme se v klidu nasnídali, vyvenčili a opět vyrážíme na výstavu. Počasí se zdálo o něco lepší a to hlavně v tom směru, že nefoukal tak silný vítr a na déšť to také nevypadalo. Super. Goldíci opět na řadu přišli až po 12 hodině a dle posuzování pana rozhodčího jsem tajně doufala, že dneska bychom mohli mít povedený den. Koněčně se blíží čas pro naší pracovní třídu a my nastupujeme opět do kruhu. Postoj, běh, individuální posouzení a běh a opět společný běh a pak něco v maďarštině, kdy panu rozhodčímu sděluji, že mu bohužel nerozumím a pak se to dozvídám, Olda si získal svého prvního maďarského CACe a stává se zároveň čekatelem maďarského šampiona krásy. Pan rozhodčí vypadá s Oliveka nadšený a ještě komentuje jeho prezentaci jako velice elegantní s tím, že je krásným představitelem svého plemene. Pak nastupuje hodně silně obsazená třída šampionů, Kterou vyhrává Dewmist Silk Screen Storm. S tímto nádherným šampionem nastupujeme do kruhu o CACIBa, pan rozhodčí se nějakou dobu rozhoduje a zdá se, že i dokonce váhá. Nakonec si CACIBa odnáší Dewmist a místo něj nastupuje do boje Ares Storm. Opět se proběhneme, postavíme a pan rozhodčí míří přímo k nám, podává nám ruku, kartičku a šňůrku v národních barvách a komentuje Oldu jako pejska s nádhernou hlavou. Jsem šťastná jak blecha a Olda skáče, jak kdyby věděl co jsme právě dokázali.

Musím znovu poděkovat Veronice za každotýdenní sestřihy, páníčkovi Radimovi na nepostradatelný support a především úpravu a všem našim kamarádům, kteří nám drželi na dálku palce. Takže MOC DĚKUJEME

14.6.2009

Dneska nás čekal velký den. Chystali jsme se na klubové SZVPR  RK v Nezdřevu, které byly zastřešeny domažlickým OMSem. Zkoušky byly perfektně připravený, rozhodčí naprosto férový a posuzováno bylo dle platného řádu pro retrievry.

Sluníčko krásně svítilo a slibovalo nádherný den. Který se i posléze opravdu naprosto vydařil. Zažili jsme opět další super den, plný nádherných chvil, napětí, ale i pohody a legrace. Musím za to vše poděkovat našim kamarádům, s kterými jsme opět strávili bezva neděli.  To už je prostě klasika a moc se těšíme na další.

Oliverek hned od rána pracoval v naprosté pohodě, spolehlivě a největší radost nám udělal, že jako správný retriever si veškeré přinášení  "vynosil" v samých 4. Olda  nakonec SZVPR vypracoval v I.ceně s počtem 129 bodů
Nejkrásnější na tom všem je, že Olda naprosto splňuje motto BB Dual Purpose - a to nejen krásný, ale i moooooooooc šikovný.

PS: svojí premiéru si tady odbyl náš Denýsek, který se nyní stal naší podporou i na zkouškách

link: /fotoalbum/zkousky/szvpr-rk-nezdrev-14_6_2009

Obrazek

 Fotky s KV RK Oslavany

Odkaz na fotečky:

/fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/profi-vystava-oslavany

....a v pondělí k nám dopluly fotečky z Odolené Vody s krásnou zlaťandou Síssou

Obrazek

Jako další dorazily fotečky od Andrejky s Portíkem

Obrazek

Postupně dodám  fotečky ostatních účastníků KV v Olsavanech, kteří se také nechali zvěčnit a mají tak krásnou památku. Jako první dorazily fotky od holek Šašků.

Tell me the Best Baron

Obrazek

10.6.2009

Dnes dorazily fotečky z KV v Oslavanech, kde jsem si nechala Oldu vyfotit od profesionála (www.studioren.cz). 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

9.6.2009

 

 

 

 

Dneska ráno, kolem druhé hodiny se Olda stal tatínkem. Kdy se na svět poprvé podívalo první Oldíkovo miminko. Byl to kluk jak buk. Po něm následovalo ještě dalších pět buřtíčků. Poslední vykoukl kolem půl šesté a hrdá Fanynka (Funny girl the Best Baron) je vzornou maminkou a ve skvělé kondici. Štěňátka se mají skvěle a i přes telefon jsem slyšela jak se hlásí o své místečko na zemi. 

Tak posíláme velké gratulace do Cekova k Bestbaronům a přejeme miminkům jen to nejlepší na světě.

V případě Vašeho zájmu o tyto nadějné kluky kontaktujte CHS BEST BARON -

www.bestbaron.cz

8.6.2009

Zcela netypicky byly nácviky hlášeny na pondělí a zcela netypicky se jich účastnil pouze Olda s páníčkem a to i bez Denýska i mé maličkosti.  Olda se nás za to rozhodl trošinku potrápit, tedy hlavně páníčka, který si Oldovo "pracovitou náladu" opravdu užil. Každopádně jsme se po této zkušenosti vrátili k modelu pro zkoušky -  Oliver a panička. Páníček bude v koroně a bude dělat psychickou podporu.

7.6.2009

Večer nás čekala moc milá návštěva v podobě Andrejky a Portíka ze kterého měl obrovskou radost Oliverek. O co větší radost měl Olda o to byl asi naštvanější Kocour, který musel strávit noc v garáži. Což je pro něj úplně pod úroveň. Neboť to je kočička postelová. V pondělí ráno, po vydatné snídani nám zcela nepokrytě dal najevo, že je na nás naštvaný a zmizel k rodičům.

Nedělní večer jsme si užili pokecem, prohlížením fotek a děkujeme Andrejce za společnost.

6.6.2009

V sobotu jsme si jeli užít do Olsavan na KV RK. Počasí nás pěkně strašilo, ale asi usoudilo, že nás nebude trápit a dokonce nám povolilo pobyt v tričku.

Výstava byla na krásném místě, super venčení pro pejsky, prostorné kruhy...... Ovšem nejlepší bezpochyby bylo další bezva setkání s lidičkama, které máme opravdu rádi a moc jsme si ten čas s nimi užili. Například bezmála dvouhodinové focení pejsků u profesionálky.

Obrovská gratulace letí do Plzně k holkám ŠAŠKOVÝM, které jsou opravdové profesionálky na sbírání CACů na klubových výstavách - Stelinka (Tell me the BB) ve třídě otevřené v obrovské konkurenci získala CAC s krásným posudkem. Olda se prezentoval ve třídě Vítězů. Bohužel paní rozhodčí preferovala úplně jiný typ hafanů, tak  Oliverek do pořadí nezasáhl. To ovšem neva, dostal krásný posudek a zcela neobjektivně musím říct, že Olda byl jeden z nejupravenějších a nejvymazlenějších pejsků na výstavě. V pracovní třídě jsme drželi palečky Portíkovi a Maxíkovi a také samozřejmě Bastíkovi (kámoš s nácviků) a u feneček jsme fotili Síssu, která ve třídě pracovní měla mooooc silnou kokurenci a přesto se neztratila a s krásným posudkem získala V3. Moc blahopřejeme. Také jsme se setkalipo týdnu s bráchou Timíčkem, který se ukázal ve třídě otevřené. Oldovo mamka Gloria se přišla také podívat do Olsavan a všem se představila ve třídě otevřené.

Odpoledne jsme naběhli o nejlepší chovatelskou skupinu, ač nejlépe a nejharmoničtěji secvičení, tak přesto né úplně úspěšní.Neva, ale pocit z nás samotných byl super. Což je důležité, že?

Den se pomalu chýlil ke konci, trošinku jsme zmokli a den jsme zakončili na večeři s holkama z Plzně.  Musím uznat, že jsme si užili další bezva den a těšíme se na další setkání.

fotečky: /fotoalbum/vystavy/klubova-vystava-oslavany-6_6_2009

Obrazek

30.5.2009

Tentokrát nám počasí moc nepřálo, ale mohlo být i hůř. Už páteční den nevěstil nic dobrého, přesto se počasí o něco umoudřilo a přes docela velkou zimu alespoň nepršelo (tedy né celý den a né vydatně).

Na OV na Březině jsme se těšili a chtěli jsme si jít užít jako minulý rok. Kdy se nás sešlo velké množství "Bestbaroňáků". Olda si na předchozí OV poprvé vyzkoušel jak chutná vítězství, a tak Březinu bereme jako naší srdeční záležitost a nesmíme na ní chybět ani letos.

Opět se nás sešlo velké množství a to v počtu 11 "Bestbaroňáků" goldeňáků a jeden Steffíno. Hned na začátku jsem se proběhla s Edíkem ve třídě mladých, kde jsme k radosti páníčků vyběhali V1 Vítěz třídy s krásným posudkem, pak byla třída otevřená, kde se prezentovali 4 pejskové od Bestbaronů a v pracovce nastoupil naše zlatíčko Portík. Ve třídě vítězů se šel ukázat Olda - vítěz třídy, oblastní vítěz.

Pak nás čekali holčičky, které opravdu nezklamali. Otevřenou třídu s přehledem vyhrála Stelinka a v pracovce se utkala Terezka se Sísou. Vítězkou v pomyslném souboji se stala Terezka  a čekal jí souboj mimo jiné se ségrou Stelinkou. Holky jsou opravdu úplně stejné a pan rozhodčí to měl těžké. Nedokážu říct podle čeho pan rozhodčí rozhodl, ale nakonec se Oblastním vítězem stala Stelinka.

Pak už nás čekalo společné focení a posudek šampiona Steffína, který se stal vítězem třídy a posléze i oblastním vítězem.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásně prožitý den

fotečky: /fotoalbum/vystavy/ov-brezina-30_5_2009

Obrazek

24.5.2009

V neděli sluníčko opět nezklamalo a my vyráželi na další nácvik týkající se SVP. Olda se asi rozhodl, že když v sobotu nic nebylo a focení není žádná velká zábava, vyzkouší pevnost mých nervů. A je to opravdu šikulka, dařilo se.

Až po mé stížnosti u paníčka a po menším vysvětlení si určitých priorit, se Olda rozhodl, že tedy i on bude jako ostatní pejskové něco dělat a využije této příležitosti něco procvičit.

Opět jsme prožili příjemný den strávený se stejně "postiženými" lidičkami a jejich zlatíčky. A moc se těšíme na další.

23.5.2009

Sluneční sobotní odpoledne a nás čekalo rodinné focení. Olda si to moc užíval, ovšem pro ostatní to byl nadlidský úkol. No vysvětlete někomu (a mluvíme o našem zlaťákovi), že tentokrát je tady opravdu, ale opravdu jenom na focení. Určitě ti, kteří Oldu znají, ví o čem mluvím.

Tak mrkněte k nám do albíčka:

/fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/rodinne-foto-v-sobotnim-odpoledni-kveten-2009

17.5.2009

Místo výstavy nás čekalo Denýskovo trimování (které potřeboval jako sůl) v Hlásné Třebání u paní Uxové z CHS. Happy Naux. Rovnou jsme se rozhodli, že si užijeme krásného nedělního dne a uděláme si výlet, komplet celá rodinka.

Mrkněte se na fotečky:

/fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/nedele-17_5_2009

Můžete vidět jak se Denýsek změnil v krásného westíka.

 

Obrazek

16.5.2009

Kolem půl druhé ráno jsme měli nařízený budík a po dlouhých peripetiích jsme se těšili na dvoudenku v Budapešti. S odpočinkem v hotelu s termálními lázněmi. Nakonec vše dopadlo úplně jinak. Místo pohody nás čekala 11 hodinová cesta do Maďarska a zpátky.

Vše se postavilo proti nám a hlavně pořadatelé v Maďarsku. Jediná věc, kterou můžu říct jako trošinku pozitivní je, že cesta byla celou dobu po dálnici a v pohodě (snad neobdržíme zpětně nějakou obsílku) a my si vyzkoušeli, že příště to riskneme znovu, ale s předchozím písemným nebo telefonickým ujištěním, že jsme skutečně přijatí.

15.5.2009

Dneska jsme si jeli užít na nácvik na speciální vodní práce. Již začátek byl moc príjemný se skleničkou šampáňa, domácího slaného štrůdlíku a dalších dobrůtek. V této atmosféře jsme si užívali teorie na SVP a Olda trénoval odložení a vlastní trpělivost. Co jiného než trpělivost - všude tolik krásných holčiček.

Pak už nás čekala samotná práce. Bohužel Olda si vody moc neužil, večer nás ještě čekala koupačka ve vaně a úprava srsti kvůli výstavě, která nás měla čekat v Budapešti. A tak jsme usoudili, že pátek bude bez rybníka. Aspoň jsme si vyzkoušeli marking, práci v rákosí, dohledávku.... Užili jsem si pohodový a užitečný den. Děkujeme za příjemný čas strávený v bezva společnosti a těšíme se na další legrace.

BOMBA zprávička Olda se stane tatínkem a to hned dvojnásobným. Dneska jsme dostali úžasnou zprávu, že Oldovy nevěsty jsou obě v očekávání a tím pádem se Oliverek stane mladým tatínkem a to již v průběhu měsíce června.

Tak Oliverku moc ti blahopřejeme a už se na miminka moc těšíme.

Obrazek

 

 

 

 

 

 prodloužený víkend 8.5.-10.5.2009

Zcela vyjímečně se Olda na výstavu připravoval již ve čtvrtek (tedy páníček foukal, šlechtil, žehlil....tak jak to dokáže je on, a to zcela precizně a nádherně). To vše z důvodu, že jsme se rozhodli užít si prodloužený víkend jako komplet rodina. Vzali jsme i Kryštůfka. Hotel jsme měli zabookovaný již od pátku ve městě  Břeclav.

Odpoledne jsme se rozhodli poohlídnout se po Lednici a užít si to. V sobotu ráno se Olda opět fouká a upravuje a to z jediného důvodu. Čeká nás mezinárodní výstava psů v Bratislavě. Dle propozic dorážíme kolem půl desáté. K našemu překvapení výstava začala a posuzování je již plném proudu. Ve shonu nalézáme i náš kruh. I zde se posuzuje o stošest. Jak ryhle probíhal začátek výstavy, tak rychle i probíhalo hodnocení. Olda ve třídě pracovní získává V3 a my již před půl dvanáctou jsme na dálnici - směr Břeclav. Dáváme si obídek, kafčo, zmrzku a vymýšlíme si výlet do Valticko-Lednického areálu. V podvečer se jedem podívat přímo do Valtic, kde se koná Vinařský trh. Kryštůfek si užívá nejvíce skákacího hradu. Jen Olda s Denýskem jsou trošičku zklamaní. Nechápou, proč se nemůžou, ve všude přítomné vodě ve formě rybníčků, říček.... vykoupat .

V neděli je tu opět cesta do Bratislavy. Tentokrát Olda získává V2 res CAC ve třídě pracovní. Jsem naprosto spokojená jak se Olda prezentoval, stál a předváděl. Moc mu to slušelo. Byl krásně načesaný, dokonale vymazlený a profesionálně ostřihaný. Měla jsem z něj skvělý dojem.

Pak už nás čeká cesta domů, kterou jsme si prodloužili o zastávku na Rovišti. Kde si pejskové užili koupačku ve Vltavě a moc nechybělo a Kryštůfek se koupal taky. Bezpochyby v tom naše čtyřnohé miláčky nemohl nechat samotné a aspoň si smočil nožičky a to jak v ponožkách tak i v botičkách. Ale nebojte, to uschne, jak mi bylo vysvětleno.

Pak už jsme frčeli opravdu domů. Nelze to jinak shrnout, než jako naprosto dokonalý víkend.

Obrazek

Zatím se mrkněte na fotečky z výstavy a pár fotek je vložených v rubrice Jen tak, akce a ostatní.

Zpravodajství se pokusím dodat co nejdřív. Byla to bezva rodinná akce.

Obrazek

A jestli Vás zajívá jak Olda dopadl na výstavě, můžete si kliknout zde - Výstavy

prodloužený víkend 1.5.-3.5.2009

Čekal nás náročný, prodloužený a  rozmanitý víkend, který začínal pracovně a končil dlouhou cestou k domovu z polské Lodže. A dá se říct, že skončil až v pondělí v brzkých ranních hodinách.

V pátek ráno jsme se krásně prospali do slunečného dne a po propršeném čtvrtku to bylo moc příjemné. Nás čekaly Zkoušky vloh neboli jarní zkoušky v Mochtíně od OMS Klatovy. Na místo jsem dorazili na čas a nás překvapilo množství aut, které nás tam čekalo a ještě větší počet pejsků a jejich páníčků, toužících po složení této zkoušky. Dá se říci, že jsme tam byli v obležení ohařů, jezevčíků a jagů. Jedinou vyjímku jsme tvořili my a jeden bedlington. Vše probíhalo podle plánů, v příjemné atmosféře a my jsme mohli obdivovat nádhernou a úplně odlišnou práci ohařů, bedlingtona, která je tak rozdílná od retrievří práce.

Obrazek

Okolo poledního jsme měli hotovo a Olda skončil v I.ceně a já jsme měla s jeho práce skvělý pocit. Počkali jsme si na slovanostní vyhodnocení a frčeli jsme, protože  nás čekalo balení, koupání, fénování a hlavně odpočinek.......a pak stávání kolem 2 hodiny a vyrážíme k našim slovenským sousedům na Speciální výstavu retrieverů. Okolo půl deváté dorážíme, obklopeni nádhernou přírodou, do malé vesničky Kosorín, kde se SVR pořádá. Nechce se mi věřit, že zde může probíhat speciálka. Každopádně musím uznat, že okolí je super. Což o zázemí výstavy se říci nedá. Dalším překvapením jsou pro mě pouze dva, ale zato obrovské kruhy a na uvítanou malý dáreček. Horší překvápko přijde o něco později, kdy Oliver se může ukňučet, je nervózní a neví co by.....dozvídám se, že sem můžou háravé fenky a páníčkové toho využívájí.....což by rád využil i Olda a nic jiného ho nezajímá.

Při prozkoumání katalogu zjistím, že účást je mizivá a celkový počet goldenů je kolem 22. Nejobsazenější je třída šampionů s počtem 4 "šampónů", kde se jdeme předvést i my. O předvedení nemůže být řeč. Hold příroda je příroda a fenky jsou fenky.

I přesto pan rozhodčí vyzdvihne tuto třídu jako velice kvalitní, Oldovi napíše krásné hodnocení s poznámkou, že v něm vidí budoucnost. Skončíme na 3 místě - V3, balíme, loučíme se a mizíme do Polska, kde nás čeká rezervovaný hotel a postýlka, na kterou se opravdu těšíme a v neděli Mezinárodní výstava psů v Lodži.

K Lodži dorážíme po 20 hodině a po menších zmatcích najdememe náš hotýlek.

V neděli ráno jsme vyspalí, nasnídaní a čeká nás pouze 25 km na výstaviště. Oliverkovi to moc sluší a oproti včerejšku je i v poho a zdá se, že si to o něco víc užívá. Na výstaviště dorážíme 30 minut před koncem přejímky, zaparkujeme uvnitř a jdeme si hledat kruh, zaplatit, vyzvednout katalog ....... a koukáme nevěřícně do katalogu, kde je přihlášeno 80 goldenů, z toho 45 psů a 35 fenek.  I zde vše probíhá podle časové rozpisu. Bohužel pro nás už nebylo místo u kruhu, tak se usídlíme o kousek dál a čas nám zkracují souteže agility. Pejskové jsou neuvěřitelně šikovní a opravdu před nimi smekám. Pak přicházíme na řadu my a jdeme se prezentovat do třídy pracovní....postavíme se, proběhneme se, postavíme se, samotný běh, postoj .....a je to tady, Olda získává V1 CWC, jdeme si chvilku odpočinout, dáváme prostor šampionům a veteránům a už jsme opět v kruhu, kde běháme, stojíme, běháme, stojíme.....zdá se nám to nekonečné...... a........ máme CACIBa. Supéééééééééér.  A jelikož jdou na řadu fenky, uděláme si menší procházečku, občerstvení, odpočinek a je to tu zase, nervozita stoupá, nastupujme do kruhu a opět běháme, stojíme.....a Olda zjišťuje, že za námi jsou i fenečky a právě ho přestává zajímat nějaká prezentace...... musíme si to spolu trošičku vyříkat a opět běžíme stojíme a máme BOBíka a k tomu získáváme Nejlepší dospělí pes/fena. Je to nepopsatelný pocit - Olda získal v silně obsazené výstavě V1 CWC, CACIB, BOB a nejlepší dospělí pes/fena.  Tím se Olda stává čekatelem Šampiona polska a čekatelem Interšampiona.

Obrazek

Odpoledne se ještě  zůčastníme soutěží, proběhneme se na pódiu slávy a míříme domů. Unavení, ale šťastní z celého prodlouženého víkendu a to jak pracovního tak výstavního.

Za tento víkend máme za sebou neuvěřitelných 1600 km.

Děkujeme všem co nám drželi palce, pomáhali s výcvikem nebo s úpravou Oliverka. 

25.4.2009 

Na výstavu v Českých Budějovicích se vždycky moc těšíme a užíváme si jí. Tentokrát jsme vyrazili i s naším synáčkem a zkusili trpělivost nás dospělích, Kryštůfka i pejsků. Vše dopadlo naprosto perfektně a určitě si to zopáknem. Budějovická výstava byla překvapivě  silně obsazena a nás čekalo moc milé Bestbaroňácké setkání. Obrovským úspěchem byla výhra v soutěži Chovatelských skupin, kde jsem skončili na zláté příčce. Velkéé gratulace posíláme do Cekova  a všem účastníkům skupiny - Stelince, Timíkovi (bráškovi) a Tiffuskovi, kteří skvěle prezentovali BB.

My jsme si poprvé zkusili třídu Šampionů a Olda si opravdu nevedl vůbec špatně, naopak musím říct, že jsme naprosto spokojení a šťastní. Oliverek si vyběhal V2 res. CAC a to ve velice silné a krásné  konkurenci - Wrangler Misantos V1 CAC, res. CACIB, Oran z Javořických kopců V3 a Back to my Dream Famous Gold V4.

Milou společnost nám dělala Verča se svými zlaťandami a lidičky s odchovy od BB. Ale velký dík posílám do Ejpovic, kteří nám pomáhali s fotkami, Kryštůfkem, Denýskem, celodenním občerstvením a milou společností a navíc ještě i podvečerním občerstvením (tady tedy hlavně děkujeme Michalovo mamče) a to samé dík letí do Starého Plzence holkám Šaškovým za snídani, milou společnost, hlídání a ještě nás potěšily, že souhlasily se společnou účastí v říjnu na Slovensku

Byli jsme navštívit fotografa 

Nechali jsme se inspirovat u našich kamarádů a vyrazili směr fotograf. Tak se můžete mrknout na malou ukázku z našeho společného snažení.

Docela jsme se bavili a to včetně paní fotografky...........dvě malé děti a dva pejskové...... to myslím, že ani nepotřebuje komentář.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

21.4.2009 

 

 

 

 

 

Dnešní krásné dopoledne jsem si užívali lenošením na zahradě a hlídáním dvounohých "zlatíček".

Mrkněte na pár foteček v albu.

Obrazek

18.4.2009

 Další Oldovo premiéra v zahraničí a tentokrát v Polsku, nás donutila vstávat už 00:30 ráno a vyjíždět směr Czestochowa. Venku počasí, že by psa nevyhodili . Cesta nám trvala přes 6 a půl hodiny a musím říct, že jsme si to opravdu "vychutnali" a to hlavně na polské straně, kde Poláci jezdí...no jak to říct slušně...

Posléze, co jsme dorazili do Czestochowi, vše už probíhalo v poho a to i přesto, že jsme nedostali žádný vstupní list, jeli jsme pouze na základě našeho  jména na netu a doufali, že to vyjde a ...vyšlo.

Výstava probíhla venku v kempu, sluníčko svítilo a po děšti v Čechách ani památky. Po 12 hodině se dostala na řadu pracovní třída, Oldovi to moc slušelo. Vyběhal si Výbornou 4 s krásným posudkem a po ujištění paní rozhodčí, že pracovní třída bylo hodně kvalitně obsazená jsme sbalili saky paky a výrážíme hurááá domů s malou zastávkou u jezera Otmuchowskie, kde necháme pejsky vyběhat, pár foteček .... a jede se.

Obrazek

17.4.2009

Pravidelný nácvik na lovecké zkoušky probíhal tento pátek a  to opět v Kařeze. Po dlouhé době jsme potkali našeho brášku Uránka, který je moooc šikovný a doufáme, že se s ním zase co nejdříve setkáme.

Jinak počasí nám moc nepřálo, pršelo od rána jak z konve. Ale nejsme z cukru a užili jsme si to i s deštěm a zimou. Každopádně po těch předchozích slunečných dnech to byl trošičku šok. Vyzkoušeli jsme si barvu, slídění, vlečky, dohledávku a pár šťastlivců si i zaplavalo.

Velký dík patří holkám Ali a Stelince za "support" v kávě, který se náramně hodil a zahřál. Stejně jako klobáska a ohýnek od Kařezkých .

 3.4.2009

Dneska odpoledne probíhly jedny z loveckých nácviků. Tentokrát se jich účastnil pouze páníček s Oldou. Denýsek zůstal doma s Kocourem a mě nezbývlo nic jiného, než pracovat do večerních hodin. Každopádně jsem neodolala a alespoň na chviličku jsem navečer do Kařeza také vyrazila. A udělala jsem moc dobře. Jsem ráda, že jsem viděla zase to naše "zlaté BB" jádro, které nikdy nezklame a  na žádných lumpárnách a legracích nesmí chybět.

2.4.2009

Dnes jsme byli s Oldou na oftalmologickém vyšetření. Vše je v naprostém pořádku. Vyšetření prováděl MVDr. Beránek, který dojíždí z Pardubic na Plzeňskou kliniku Vedilab. Pan doktor je specialistou ve svém oboru. Jsme rádi, že vše dopadlo jak má  a děkujeme za bezva přístup a neuvěřitelnou profesionalitu a ochotu.

 28.-29.2009

Tento víkend měl být velice namáhavý. To jsem tušili všichni již dopředu. Ale, že to bude tak náročný....

 

Obrazek

Začalo to již v pátek večer, kdy jsem byli odhodlaný jít spinkat velice zavčasu. Ale jak to tak bývá, všechno bylo úplně jinak a my pádili i s pejskama směr Praha a čipování. Normální lidé chodí na čipování během dne, jen my musíme mít něco extra...no klasika. A to jsme vůbec rádi, že se nám povedlo tak pozdě a spěšně sehnat možnost čipování. Tak mooooc děkujeme Verčo.

Kolem 11 v noci jsem dorazili domů, abychom kolemjedné ráno vstávali a razili na Cekov, kde na nás již čekala prima BB parta, ale tentokrát ve složení Veroniky a a světe div se -ohařisek. Cesta ubíhala bez problému a ejhle, jsme  v Nitře.  Oldu čekala premiéra na Slovensku. Po nezbytných úpravách Oliverka, Růži a Stefína jsme se každý vidali do svého kruhu a ...... všichni si odnášeli CAC a Steffíno to korunoval BOBíkem. Olda dostal krásný posudek a všichni jsem spokojeně, po Steffínově probíhačce po červeném (modrém)koberci, razili domů. A to pouze proto, abychom si užili asi  2 hodinek spánku, jelikož nás čekala další cesta -  do Německa. Opět nás doprovázela Verča, ale ohařiska tentokrát zůstali, ke své velké spokojenosti. doma. Únava byla citelná a to i díky posunu na letní čas a mé nechápavosti, kdy jsme vyrážela z domova o hodinu dříve, abychom se opět domů na tu hodinku vrátili ...... no kdo umí, ten umí.

Obrazek

V Berlíně nám už pěkné místěčko drželi členové Euroteamu se svými zlaťáky.  Velké a milé překvapení nás teprve čekalo v podání Pariska a jeho paničky Míši. Oliverek se vystavoval opět ve třídě pracovní a vyběhal si 4 místo. Jumbo skončil ve třídě Šampionů na krásném druhém místě a Charlie ve Veteránech také na druhém místečku.

Už jsem se moc těšili domů, všichni všude možně poklimbávali. Bohužel na posudek jsme museli čekat až do 3 hodin, Do doby, než skončí veškeré posuzování.

Zbiroh nás vítal asi ve 22 hodin, unavené, ale spokojené. Dá se říct, že to byl velice náročný, jak já říkám adrenalinový, ale úspěšný víkend.

Obrazek

 

*************************************************************************

Olda nedal jinak, než ty fotečky od našeho kamaráda Portíka dát k nám.

Portíkovi  moooooooc blahopřejeme, protože tento týden se stal tento neuvěřitelně šikovný zlaťáček chovným pejskem a posíláme pozdravy a "lízance-pusinky" do Jihlavy.

Porthos the Best Baron

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 Obrazek

 

 21. 3.2009 

Olda dnes slaví své 2.narozeniny a z našeho štěňátka se začíná stávat pořádný chlapák.

Tak milý Olďásku - přejeme ti vše nej........ jsi náš miláček a zlatý jsi nejen podle kožíšku ale hlavně i svou úžasnou povahou a srdíčkem. Jsme moc rádi, že tě máme.

Tvoje rodinka dvounohá i chlupátá

Přáníčko a vše nej  posíláme i všem Tvým sourozencům.

 

Obrazek

 16., 20. a 21. 3.2009 

Tyto dny proběhly semináře: Seminář "Úprava srsti GR" (část I. - prevence a zdravotní střih) ,  Seminář "Úprava srsti GR" (část II. - základní figurální střih), Seminář "Úprava srsti GR" (část III. - linie, finesy, trendy) a protože mám neustálou touhu se bystřit svůj mozek, rozhodla jsem se jich zůčastnit.
Musím poděkovat Veronice z Best Baronu a jejím zlatým holčičkám za jejich trpělivost s mou maličkostí a holkám se Sísou a Tedíkem za skvělou atmosféru
.

 8.3.2009

 V neděli 8. března jsem se rozhodli využít BestBaronské nabídky (http://www.bestbaron.cz/) a zůčastnit se semináře týkajícího se a točícího se  kolem  výstav. Jelikož jsme  v předchozím roce tento seminář navštívili, využili jsem toho, že jsem v Ejpovicích a na malou chvilinku  nenápadně  zmizeli. 

Vyrazili jsme směr Ejpovická louka, kde si Olda s Terezkou a Aiminkou  trošku procvičili práci s bažantem, trošinku stopu vůdce a zkusili si vlečku. Byla radost se na ty naše zlatíčka koukat.

A pak huráááááá směr seminář, kde už nás čekali zajímavé postřehy a hlavně fotečky ze všech možných výstav včetně bezva komentářů.

Velkou radost jsem měla hlavně já, protože po mooooooc dlouhé době jsem opět viděla nějakého Oldovo sourozence - a to konkrétně Timíka (Ultimus the BB) ze kterého vyrostl nádherný pejsek a nezapře svůj U-čkový původ.

Jsme rádi, že se brzy uvidíme na dalších akcích.  Bezva den!

 7.-8.2.2009

 2-denní výstava DUOCACIB Brno.

Do Brna a na posuzování anglických rozhodčích jsme se opravdu těšili - chtěli jsme vidět jejich práci  - rozhodčích ze země původu. Bohužel, jsme byli dost rozčarováni. A to nejenom proto k jakým neuvěřitelným situacím docházelo na této prestižní soutěži - Kdy jeden den pejsek získá V1 CAC, aby druhý den  získal ocenění pouze VD. Pro mě je zcela nepochopitelné, že se pejsek během 1 dne dokáže tak markantně změnit. Dokážu pochopit, že jednoho rozhodčího zaujme a proto získá titul a další den V bez umístění, jelikož to není zrovna tip onoho rozhodčího, ale splňuje veškeré podmínky pro V (a pravděpodobně je splňovat musí, když den předtím vyhrál). Nebo pokud dojde k tomu, že se rozhodčí rozhodne dát VD, aby posléze během 2 min nepoznal, že tato fenka měla VD a dá jí do pořadí jako V4.....

Naše hodnocení nechávám bez komentáře  .

Pouze si dovolím poznámku - pro mě osobně, po prvotním šoku, po  přečtení nedělního posudku, se našemu hodnocení usmívám nebo se o to alespoň snažím  .

Samotný víkend se nám líbil a pojali jsem ho jako prima výlet do Brna. Kdy nás velice mile překvapila organizace celé výstavy a rádi se sem vrátíme.

 Fotečky dodám co nejdříve.

 

 

 

 

 

 

 

 

 31.1.2009

Tento den Ch.S. BestBaron pořádala 1. reprezentační ples (www.bestbaron.cz/events/09ples/default.htm). U této velké a společenské události jsme nemohli chybět. Včetně dvounohých účastníků zde byli i čtyřnozí chlupatí zlatíčka  a nesmím zapomenout i na dvounohé, ovšem pernaté,  "showman", kteří se předvedli v plné šikovnosti a to i za stížených podmínek.

Krásný večer, plný překvapení a zábavy.  Takže děkujeme za příjemně strávený čas naším kamarádům s kterými jsme se opět rádi viděli a těšíme se na další akcičky.

 20.1.2009

Olda se stal oficiálně ČESKÝM ŠAMPIONEM

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 10.1.2009 - NEUVĚŘITELNÝ DEN

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tak nám opět začal společenský pejskovský rok a to naprosto fantasticky. Dlouho jsme se rozhodovali zda NV Olomouc nebo Fiald trial v Terešově, Olomouc jsme už chtěli vzdát a věnovat se pracovní stránce. Nakonec zvítězila výstava a jen někteří naši kamarádi vyrazili soutěžit do Terešova - kde předvedli nádhernou práci - Michal s mooooc šikovnou Aiminkou a perfektní "support" uprostřed lesů od Ondry, Marti a hlavně Síssi.

My naopak jsme vzali Terezku s paničkou Ájou a moc se těšili na setkání s našimi kamarády, kteří se účastnili výstavy také. Cesta probíhala v pohodě, stihli jsme si i dát snídani s kávičkou. Ještě před Olomoucí potkáváme komplet celou rodinku Šaškovic a do areálu výstaviště vjíždíme společně.

Výstava mě moc mile překvapila a vše šlapalo jak na drátkách. Najdeme si místečko a to už přichází i Ája s Portíkem.  Už jsme skoro komplet. Tentokrát nám jde docela o hodně, Olda by  se získáním prvního místa a titulem CAC,  stal Šampionem. Já jsem byla značně nervózní. Všude bylo plno nádherných goldíků. Ovšem Olda to vůbec neřešil a byl v naprosté pohodě. Nejvíce ho zajímají fenky všech věkových kategorií.

Tak konečně nastupujeme do kruhu - v Mezitřídě a tradičně jsme jako poslední na posuzování. Oldovi to opět nevadí a to z důvodu přítomnosti fenek boxerek ve vedlejším posuzovacím kruhu. Mě ovšem stoupá tepová frekvence.... ale jak se zdá, Oliverek se paní rozhodčí Holečkové líbí. Ale pořád není nic jasné. Pak čekáme na konečný verdikt, kdy doba do jeho vyrčení se mi zdá nekonečně dlouhá. A pak se to stalo - Oliver získává V1 CAC a tím splnil poslední podmínku pro udělení titulu - Šampion krásy ČR.

Pak už držíme palce a pacičky - Portík V3 - třída pracovní, Winnie VN3 - třída dorostu, ségry Stelinka a Terezka V - Mezitřída, Rose V2 res.CAC - třída otevřená.

Později Olda nastupuje do dalšího boje a stalo se něco neuvěřitelného a nádherného - Oliver se stává NV a posléze získává titul BOB. Byla to neuvěřitelná euforie a moc chci poděkovat všem, kteří nám tam i v Terešově drželi palce. Dokonce jsme se proběhli po červeném koberci a večer nám ještě zahrála famfára.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 28.12.2008

Venku mrzlo až praštělo, sluníčko krásně svítilo, obloha nádherně azurová....

Tak, takto pohádkově to  aspoň vypadalo v krásně vyhřáté jídelně s čajíčkema. a snídaní . My jsme se ale těšili  na dloho -plánovanou vánoční procházku - cíl -  Skryjská jezírka s Ájou a panem Ředitelem a jejich slečinkami a proto i kdyby se počasí zkazilo, nám by to chuť na výlet nevzalo.

Počasí ovšem nezklamalo a my se vydali směr Křivoklátské lesy....nikde ani živáčka, jen nádherná příroda. Pejskové si to moooooooc užili a pro nás to byla osvěžující kůra po štedrých vánočních dnech.

Několik foteček můžete vidět ve fotogalerii.

24.12.2008

Štědrý den a ježíšek se stavil i u nás. Můžete se podívat na pár foteček v galerii 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.12.2008

Byla jsem aktivní a již jsem rozeslala PF 2009, doufám, že jsem na nikoho nezapomněla všem jsem ho zaslala. Kdyby se náhodou vloudila chybička, tak přáníčko vkládám i na naše stránečky a samozřejmě i všem ostatním přejeme Veselé Vánoce a vše nej v Novém roce.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 11.12.2008

Tak i k nám došla konečně zima, všichni si to mooooooc užili. Tak ve fotogalerii je přidáno pár foteček se sněhem. 

 29.11.2008

Poslední listopadový víkend a my vyrážíme směr Terešov, čeká nás další hon. Už se moc těšíme, tentokrát zůstáva doma mimo Denýska i páníček - prácovní povinnosti. Ale jelikož by rád dorazil aspoň na část honu, vyzvedávají nás s Oldou BestBaroňáci z Cekova a Radim doráží až odpoledne. Dnešní sobota více než mrazivá je pekně blátitá. Ale nám to nevadí a Oliverek vypadá naopak moc spokojeně. V Terešově už jsou skoro všichni, pouze marně hledáme Marťu, Ondru a Sísu - malé zdržení, ale také nezklamali a dorazili. Naopak mezi prvními jsou připravení Ája s Portíkem a skoro komplet celá rodinka s Ejpovic. Po dlouhé době si přišla zapracovat i Rose a to s celou rodinkou.

Po zkušenosti z minulého týdne jsme chtěli nechat pejsky na naháňku v autě, ale jsem ráda, že nakonec šli, protože o takouvou srandu přijít by byla škoda. Obrovská legrace to byla hlavně pro mě, protože divočákům se vyhýbám obloukem a tady jsem je měla nahánět. No první leč - tu jsem si opravdu užila - potkala jsem několik černých prasátek a snažila se tvářit jako že nic. Na druhouleč jsme měli slíbenou jen takovou procházku ve stráni a nakonec se z procházky vyklubala vysokohorská turistika se skaliskami za které by se nemuseli stydět ani při výstupu na Sněžku. Tak tahle část se nejvíce líbila Oliverkovi a jako další kandidát, který všechny přemlouval k opakování této vysokohorské turistiky byla Ája , kdy jí její aktivitu musel Míša trošku krotit. Třetí leč probíhala v pohodě a to už naše řady rozšířily holky s labradorama. Pak nás čekala polévka a následovaly poslední dvě leče na bažanty. Oliver krásně nosil, občas si vyměnil zvěř za jinou, ale hlavně že byl spokojený a panička také. Teď si přidáváme jako další bod výcviku - naučit nezaměňovat zvěř.

Pak už následovala nevázaná a vtipná zábava, kdy sem tam došlo ke společnenské únavě, což po tak náročném dni je v naprostém pořádku. Den byl moc úspěšný, super jsme se najedli, pobavili a opět se setkali s kamarády. Nesmím zapomenout, že i odnesli několi bažantů, kýtu s divočáka a šampus.

Jednoduše - MÓÓÓC ÚSPĚŠNÝ DEN.

 

22.11.2008

Tak nás čekal nás první OPRAVDOVSKÝ hon, a to díky pozvání našich kamarádů Michala a Áji z Ejpovic. Sobota byla opravdu zimní, sněžilo a začínalo mrznout ... ale všechno vypadalo tak krásně a romanticky..

Áju doprovazela Terezka a Michal nechal vyjímečně Aiminku doma.I když myslím, že asi trucovala, to se přeci nedělá, když má být taková zábava. My jsme také brali pouze Oldu a Denýsek zůstal doma. Terezka s Oldou se od rána tvářili tak inteligentně jako kdyby to byla normálka - no co, nějaký hon.....

Ovšem pak se přesvědčili, že zkoušky, nácviky ... je slabý odvar. První leč, Olda byl celý nabuzený, celkem hezky slídil a pracoval. I když musím přiznat, žé jsem se na začátku (tedy i v průběhu celého honu) bála Olivera pustit z vodítka.

Nakonec vše probíhalo v rámci našich možností a to snad hladce, i když kondice našich pejsků asi není úplně ideální (ovšem to spravíme).  Oliver při třetí leči, kdy se rozhodl, že bude aportovat padajícího bažanta úplně na druhé a to dosti vzdálené straně, než kde jsem byla já, asi usoudil, že už slídil dost a pobíhal si pouze kolem mě. Občas si s Terezkou spolu chtěli pohrát, ale tyto lumpačiny jsme se jim snažili překazit, přece jenom jsme tu byli na práci.

Při poslední leči došlo i na pořádné aportování, kdy my mrzli a pejskové si to užívali.

Den jsme zakončili u vynikající polévky a několika "shots" jsme uctili krále honu. Každopádně to už Olda spokojeně spinkal pod stolem a snil o dalším honu.

16.11.2008

Na neděli jsme se moc těšili a to nejen proto, že mělo proběhnout setkání Best Baronů, ale i proto, že jsme měli připravené, s pár supr lidičkama, překvapení pro naše milé chovatele z BB a pro našeho velkého rádce, ohledně výcviku, pana Kuneše :-).

Setkání bylo moc příjemné, zhodnotil se celý uplynulý rok a naznačil se rok nadcházející. Olda byl vyhlášen skokanem roku a odnesl si medaili. Velkou radost nám udělala Terezka, která vyhrála pracovní část u fenek, Portík vyhrál pracovní část u pejsků a nejkrásnější fenkou se stala Stelinka. Celkovým vítězem se stal člen Eurotýmu - Jumbo .

Velkou radost jsme měli ze setkání se sestřičkou Tracy, která je nádherná a s Oldou jsou si moc podobní. Celá maminka Glorie.

No co dotat, jídlo bezkonkurenční,vynikající lidičky, zábava skvělá..... jen další a další taková setkání!!!!

 15.11.2008

Sobotní ráno, půl sedmé - holky a jeden chlap nezklamali a v domluvený čas, přesně dorazili k naším dvěřím, odkud jsme měli vyrážet do Prahy. Ovšem holkám se u nás doma zalíbilo a nějak se jim od nás nikam něchtělo. Zato náš Olda si zas oblíbil místečko v autě, které ovšem nepatřilo nám......  no... po menších peripetiích jsme mohli vyrazit směr Praha. Horší problémy nastaly v Praze, kde před výstavištěm se tvořila kolona. Nic příjemného.

Byla to naše první halová výstava, kruhy nebyly nikterak velké a my jsme měli celkem početnou a kvalitně obsazenou mezitřídu, kdy celkový počet pejsků byl 14, jeden nedorazil, jeden dostal VD a  ostatní V. Nám se povedlo se umístit na krásné 4 místě - V4 s krásným posudkem od paní rozhodčí Čečrdlové. O krůček lepší byl Theodor the Best Baron na nádherném 3 místě.

My jsme samozřejmě nejvíce prsty a packy drželi kamarádkám Terezce a Aimince, které dopadly na výbornou a obě si odnesly krásné posudky.

8.11.2008

Tuto sobotu jsme vyrazili na Golden Senior Cup 2008, který pořádala ChS. The Best Baron. Jak už napovídá název, hlavní hvězdy byly Veteráni-golďáci, a musím říct, že to byly opravdu hvězdy v tom pravém  slova smyslu. KLOBOUK DOLU před jejich vitalitou a KLOBOUK DOLU všem, kteří se podíleli na tomto skvělém dni.

Ráno jsme obdivovali noblesu ve výstavním kruhu, kdy všichni zůčastění získali ohodnocení VÝBORNÝ. Hodnotil exteriérový rozhodčí pan Pasák, který se stal zároveň i v odpolední pacovní části hlavním rozhodčím. Po výstavě následovala přednáška od MVDr. Mužíka z Vedilabu Plzeň.

Odpoledne jsme vyrazili do honitby v Terešově, kde jsem se já i  s Oldou, poprvé setkala s teplou a pro nás to byl první nácvik na Field Trial. Olda a ostatní mlaďoši pomáhali veteránům při práci v lese a Oliverek byl moc nadšený a přišlo mu to jako ohromná zábava 

Posuzovalo se podle platného řádu pro field trial a pískali rozhodčí, kteří posuzují klubové zkoušky - pan Kuneš a pan Sandtner. A bylo vidět, že všichni senioři i ve svém věku, milují práci a dělají samou radost sobě i svým pánečkum.

26.10.2008

Na den, kdy se konaly klubové Podzimní zkoušky, pořádané  RK, jsme se těšili a zároveň se obávali. Nakonec vše dopadlo na výbornou a při účasti 24 pejsků jsme skoro celý den strávili v polích a  u vody. Byl to náročný den, který skončil vevečerních hodinách slavnostním vyhlášením výsledků.

Tímto chci pogratulovat našim kamarádům k obrovskému úspěchu - Therese the Best Baron se stala vítězkou, získala titul CACT. Musíme se pochlubit, že náš Oliver je parťákem této slečny a všechno se učí společně. Samozřejmě nesmím zapomenout pogratulovat všem ostatním pejskům, kteří úspěšne prošli tyto zkoušky.

Touto cestou chci poděkovat především rozhodčím, mysliveckému sdružení Ejpovice a všem vůdcům a jejich pejskům za skvělou atmosféru během celého dne.

12.10.2008

V neděli odpoledne krásně svítilo sluníčko a my jsme dostali během týdne pozvání na setkání šťěňátek. Tak jsme naložili naše hafany, Kryštůfka a vyrazili směr kemp v Ejpovicích. 4-měsíční kuličky byly strašně roztomilý. Nejenom mrňata řádila, ale i ti odrostlejší řádili jak o život.

 11.10.2008

Tento den jsme se jeli prezentovat na OV Džbán. Výstava byla v krásném prostředí a počasí nám přálo. Setkali jsme se zde se Stelinkou, Bellou a Rose a svou první výstavní premiéru měl i Trilík (Trailer the Best Baron).

Stelinka si vyběhala vítěze třídy a posléze i Oblastního vítěze, Rose se stala Vítězkou své třídy a Oliverek si také vyběhal Vítěze třídy a Oblastního vítěze. A v odpoledních hodinách se dostal do užší nominace, mezi 6 nejkrásnějších psů výstavy.

 28.9.2008

 MVP v Českých Budějovic  se vyjímečně konala v neděli. Ráno k nám přijela Á ja s Míšou a s holkami a společně jsme vyrazili na výstavu. Cesta ubíhala příjemně a to i přesto, že mlha by se dala krájet. Na výstaviště jsme dorazili včas a měli jsme možnost výběru místa. O něco později se k nám připojila Martina s Ondrou a Síssou.

Oliver si vyběhal svůj druhý CAC, Terezka (Therese the Best Baron) V3 a Sísa V.

Strávili jsem další příjemnou neděli. 

20.-21-září 2008

Tento víkend se konala Klubová výstava RK v Brně. Jednalo se o dvoudenní výstavu a proto jsme si zamluvili místní hotel. Bohužel sobota pro nás nezačalal nijak slavně. Nejprve jsem zjistila, že o naší rezervaci v hotelu nevědí. Pak zjistili, že tedy vědí, ale nějakým nedopatřením na rezervaci zapomněli. O něco později jsem musela řešit problémy s naším zápisem v katalogu týkající se zařazení do tříd. Což se podařilo oproti našemu ubytování. A když nastal čas vystavování Olda se rozhodl, že dneska se prostě vystavovat nebude a proto ohodnocení V jsem brala jako obrovský úspěch.

Mojí veškerou špatnou náladu se podařilo postupně zlepšovat a to hlavně díky skvělému obsazenstvu z BB. Odpopledne jsme se zúčastnili soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu. Samozřejmě nesmím opomenou obrovský úspěch Stelinky (Tell me the BestBaron), která si v obrovské konkurenci jako jediná vyběhala V - a získala svého prvního CACe a to na své premiéře. Navečer jsme si všichni příjemně poseděli v místní hospůdce.

Neděle začala o poznání lépe a tomu i odpovídaly výsledky. Oliverek se umoudřel a na své první KV získal svůj první CAC, Stelinka opět excelovala a vyběhala si další CAC. Nádhera! A k nám se přidala ještě Rosalia ve třídě otevřené získala V1-CAC, Sissinka (Odysea the Best Baron) V4. Rosabella V. A nakonec jsme se i umístili o nej... ChS.

září 2008

září probíhalo hlavně ve znamení přípravy na Podzimní zkoušky. Poctivě jsme se účastnili série nácviku včetně generálky. Byl to velice příjemně a hlavně užitečně strávený čas.

31.8.2008

RK společně s OMS Hradkem u Rokycan pořádali Barvářské zkoušky na které jsme se poctivě připravovali. A tak jsme neváhali a vyrazili na ně. Bohužel jsem byla velice nervózní a na jedné z nejdůležitějších disciplín jsem to Oliverkovi pěkně pokazila.Naštěstí Oliver to zvládl i s minimální mojí podporou. Pro příště a navždy si budu pamatovat - Věř svému pejskovi. Nos má o 100% lepší.

Nakonec jsme to zvládli ato ve druhé ceně.

Vítězem zkoušek se stal náš velký kamarád Portík s jeho skvělou paničkou Andrejkou.Obrazek Posíláme velkou gratulaci. A to samozřejmě i ostatním pejskům, kteří splnili všechny disciplíny skvěle - blahopřejeme Parisku s Míšou a Badíku s Janou!

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 30.8.2008 

opět jsme vyrazili do Mladé Boleslavi, kde se tentokrát pořádala MVP a pejsky posuzovala paní rozhodčí Goldfussová. Oliverek se vystavoval ve třídě mladých a dosáhl na umístění V3 s krásným posudkem. Společnost nám dělala panička s Bellinkou (Rosabella the Best Baron), která se vystavovala ve třídě otevřené a také zasáhla do umístění. Moc gratulujeme. V naší tříde byl s námi ještěTerýsek (Theodor the Best Baron), který se paní rozhodčí také moc líbil a ocenila jej známkou V.

 červenec-srpen 2008

probíhaly série nácviků na zkoušky, kterých jsme s echtěli účastnit a proto jsme se jich poctivě účastnili a učili se nové věci. Chodili jsme na společné venčení a trénování s našimi kamárády a s jejich slečnami-hafanami. Tímto jim chceme moc poděkovat do Ejpovic - díky Míšo, Ájo, Aimy, Terezko a Terynko.

Také jsme byli na moc příjemném víkendu a následném výcvikovém táboře od BB. Kde byla ohromná sranda, jak pro hafany, tak pro lidičky a tak opět chci poslat poděkování do Best Baronu , kteří nám všem připravili možnost strávit tak smysluplně a nádherně čas .

19.7.2008

Tuto sobotu jsme vyrazili na NV v Mladé Boleslavi a byl to velice úspěšný den. Oliver vyhrál svůj první CAJC a stal se čekatelem titulu junior šampion CZ. Pejsky posuzoval p. Kašpar. Palečky jsme drželi i ostatním členům z BB, jako např. Terezce, sestřičce Uni, Terýskovi, bráchovi Uránkovi, Pariskovi, Badíkovi i kamarádce Aimy.....

22.6.2008

proběhl seminář na téma - Canisterapie v praxi i teorii

15.6.2008

Nastal den D a pro Olivera důležitý den jeho pracovní kariéry - splnili jsme další podmínku chovnosti a obstáli v OVVR. Jsme šikulky.

12.6.2008

udělali jsme první krok pro uchovnění a podstoupili vyšetření DKK 1/1 a DLK 0/0.

Jupíííííííííííííííí

1.6.2008

A protože jsme se rozhodli, že víkend dosyta využijeme, zúčastnili jsme se nácviku na OVVR. Bylo to příjemné setkaní s dalšími pejsky, předání zkušeností s ostatními vůdci a hlavně vyplněním přihlášky na OVVR. A především rozhodnutím udělat OVVR.

31.5.2008

Do třetice všeho dobrého jsme se přihlásili na OV na Březině. Bylo nádherné počasí. Tak jsme s sebou vyvezli i našeho 2-letého synka. Myslím, že celý den byl vydařený a nakonec korunovaný vítězstvím. Kdy jsme si vyběhali Vítěze třídy mladých s nádherným posudkem od pana rozhodčího Němce.

17.5.2008

Tak jsme vyrazili na další výstavu, která se konala na Konopišti. Byla to Speciální výstava pořádaná RK. Vystavovali jsme se ve třídě mladých a získali jsme ohodnocení VD. Nicméně posudek byl hezký. Bohužel Oliver byl příliš hubený a paní rozhodčí nám dává ještě nějaký čas. V odpoledních hodinách jsme se zůčastnili soutěže o nejlepší ChS. S nadšením jsme přijali zprávu o tom, že ChS. the Best Baron vyhrála.

26.4.2008 

Zůčastnili jsme se Jarního svodu loveckých plemen ve Vinařicích, pořádaného OMS Beroun, kde se mimo jiné představilo i 15 štěňátek z BB.

 20.4.2008

Tuto neděli proběhla generálka na Zkoušky vloh. My jsme to byli pouze jenom obhlédnout. S Oldou jsme se zatím spolu učili. Opět nám jde o co nejvíce zkušeností.

19.4.2008

Jedeme si vyzkoušet naší první výstavu - MVP České Budějovice - bohuže jsme nedopadli zrovna nejlépe. Posudek nic moc, ale to nevadí. Zatím nám jde hlavně o zkušenost. 

21.3.2008

Oliverek slaví rok svého života

 

 

 

 

 

 

 

 

 8.2.2008

Bereme Oldu a Denýska a vyrážíme se podívat do Cekova, kde je návštěvní odpoledne.

 5.2.2008

Přivážíme si Oliverka domů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek