Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Šastné a veselé

Obrazek

20.12.2009 přidány ve fotogalerii fotečky ze sněhu

/fotoalbum/jen-tak_-akce-a-ostatni/20_12_2009-predvanocni-radeni

Obrazek

 

 

19.12.2009 převánoční setkání včetně srazu našich miminek v půl roce jejich života

Tentokrát nás nečekala žádná dlouhá cesta, ale pouze cesta přes humna, a to do restaurace Lesanka ve Zbiroze. Pro nás byl začátek od 9 hodin, kdy jsme se setkali s našimi miminkami. Moc mile jsme si popovídali, Verča předala další rady do života a opět jsme se o trošku více poznali

Obrazek

 

 

Po obědě nás čekalo již tradiční předvánoční setkání odchovů od BB. Pejskové si zařádili ve sněhu, užili si vzájemného kontaktu, odměnění a páníčci byli rádi, že se mohli opět "po dlouhé" době setkat a popovídat. Loserteam byl skoro kompletní. Sámo, že někteří měli opět neodkladné záležitosti, že?

Proběhla anketka, rekapitulace, co se dělo v roce 2009 a co se bude dít v roce 2010, také něco statistiky bylo, něco si pamatuji, ale bohužel jen co se týká Oldy. Takže, Olda navštívil 29 výstav, v 9 evropských zemí, stal se nejmladším čekatelem grand šampiona v ČR, zúčastnil se tento rok 7 zkoušek výššího typu, všechny byly složeny v I. ceně, 2x se stal vítězem zkoušek. Je to neuvěřitelné, co všechno dokázal. Za to všechno musím ale také poděkovat podpoře, kterou  máme s Oldou doma, pak Verče a Vláďovi a taky hlavně celému Loserteamu. Bez nich by mě to tak  nebavilo a asi ani nešlo. Tak ještě jednou.Jsou Vánoce a jsem na měkko. díky Vám všem a jsem ráda, že Vás všechny máme.

A  tady jsou výsledky:

Top Dog show - male:                    Top Dog show - female:

United the BB              1. místo      Tell me the BB

Jumbo the BB              2. místo      Rosalia the BB

Santi the BB               3. místo      Odyssea the BB

Top Gun Dog - male:                     Top Gun dog - female:

United the BB              1. místo      Odyssea the BB

Uran the BB                2. místo      Tell me the BB

Porthos the BB             3. místo      Thérese the BB

Obrazek

 

 

 DUAL PURPOSE  - UNITED THE BB ....no jednoduše OLDÍK

Obrazek

 

 

12.12.2009 cesta do Bruselu

Jako první, co chci napsat je OBROVSKÉ DÍK Martince a Verče.  A to za celodenní péči, kterou věnovaly Oldíkovi, při jeich cestě do Bruselu.

Společnost Oldovi opět dělali fousáči, kteří zabodovali na plné čáře - Stefíno odjížděl z Bruselu jako čekatel belgického šampiona krásy a přidal k tomu i CACIB a BOB, Mac se také nenechal zahanbit a získal res CAC  a res CACIB. Gratulujeme.

Na této výstavě se nezadávali tituly ve třídách a pouze jeden CAC a pejsek, který získal CACIB tím zároveň získal CAC a nominoval se na CRUFT´s. Bohužel se nedávali ani posudky. Což mě opravdu moc mrzí. Marťa s Oldou se předváděli ve třídě pracovní a získali spolu excellent a nádherné druhé místo od anglického rozhodčí Mr. Malcolma, čehož si moc vážíme.

Obrazek

 

 

Holky cestu započaly v pátek kolem 22 hodiny a skončily v pozdních ranních nedělních hodinách.

Ještě jednou moc děkuji a jsem ráda, že Marťa měla z Oldy tak dobrý pocit  a i Olda se tvářil, že to je naprostá pohoda být s Marťou jako s náhradní paničkou. A ještě jedno dík patří Ondrovi za propůjčení Marti a času, který mohli jinak trávit spolu a se Sískou. Jste to prostě naše zlatíčka.

4. - 6.12.2009 CACIB Nitra

Dámská jízda vyjímečně začala již v pátek a čekal nás víkend neuvěřitelného smíchu, sem tam nějaký i ten adrenalin, litry kafe a vynikajícího jídla. Ano i výstava a to hned dva dny. Byly to naprosto, co se týče výstav, rozdílné dny. Strávili jsme tři dny ve společnosti Ali a její Stelči,  Áji s paní Inženýrkou Eimy a v Brně jsme nabrali Monču a Chunnýska. V sobout se připojila Verča a fousáči. 

Jelikož ubytování bylo kousek od výstaviště a my jsme holky šikovné, mohly jsme si trošičku přispat a dle propočtů navigace jsem tam měli být do 4 min. Což ovšem nesmíme být my, abychom si cestu nezpříjemnily nějakou tou okružní cestou a nevymýšlely několik způsobů jak se nejlépe dostat na výstavisko. Za celý víkend nás čekaly 4 cesty směr výstaviště a penzion a my jsme zvládly vymyslet hned 4 možnosti. A s neuvěřitelnou výřečností naší Áji, za což jí děkujeme, jsme vždy dorazily k cíli.

Tak a něco i k výstavám, pro Oldu dva naprosto rozdílné dny a pro mě naprosté rozčarování a pocit, že po oba dva dny mám na vodíku jiného psa. V sobotu odkázím z kruhu a v ruce naprosto šílený posudek a VD. Večer je Olda přihlášený mezi šampiony na PedigreeCup a s tím posudkem ....no  nevím, co dělali všichni ti rozhodčí před panem Vilmosem. No nebudu to komentovat. Oproti tomu neděle stála za to, v té samé konkurenci Oldík získavá V1 CAC a nádherný posudek včetně komentáře paní rozhodčí, která Oldu vychválila.... no mrkněte na posudky z výstav.

A jak dopadli ostatní, Stelča V a V2 res CAC, Eimy VD a V, Chunny V3 a V3 (Chunny Chlupaté štěstí). Kompletní výsledky najdete: www.taygete.websnadno.cz. Mimo jiné Chunnýsek se účastnil Juniorhandlingu a v sobotu se svojí mladou handlerkou získal 1.místo a v neděli krásné 3. Super. Gratulujeme.

Krásný víkend ve společnosti super lidí.

VZKAZ pro Oldíkovo štěňátka - zlatíčka i jejich rodinky,budeme moc rádi, když nám občas zašlete nějaký zprávičky z Vašich štěněcích životů a třeba i doplníte  nějakou fotečkou.

Moc se těšíme na předvánoční setkání 19. prosince.

Vlastní tlapkou Olda a Rupča

Obrazek

 

 

 

29.11.2009 výlet do Amsterdamu

Jestli jsem si minluý týden říkala, že jsem blázen, tak tuto neděli jsme asi sešíleli úplně. Čekala nás cesta na otočku do Amsterdamu. Výlet trval přesně 23 hodin a 45 minut. Cestu jsem společně absolvovala s Verčou a jejíma klukama.

Olda byl tentokrát ještě lépe načesaný než jindy a tvářil se jako, že si jede pro vítězství.   No Olda míní, život mění.

Goldíků bylo kolem 110, vše probíhalo bez zmatků, kruhy prostorné a pan rozhodčí se zdál velice pečlivý. Na této výstavě se zadával jen jeden CAC i CACIB, pejsek tím automaticky získává holandského šampióna a nominaci na Crufts.

 Konečně Olda nastupuje do své třídy, pan rohodčí se tváří spokojeně, Olda se krásně prezentuje a i já si říkám jak to je super. K mému překvapení je to  VD1. Po prozkoumání posudku zjišťuji, že posudek je naprosto dokonalý bez jediné chybičky a patří k těm nejlepším. Proto nám to nedá a jdeme se po rozdání Cacibů zeptat, PROČ? Zde se dozvíme, že Oliver  je typický představitel exteriérového psa, nikoliv pracovního a pokud by byl v otevřené nebo ve třídě šampionů, měl by výbornou. Dokonce dodává, že jeho velkou předností je jeho hlava a souměrné tělo. No co se dá dělat, výlet to byl hezký, sice zabral dost času, ale zas další zkušenost a pohled na posuzování.

Díky Verčo za výlet s takovým supportem, jen snad ať příště dopadneme lépe.

20. - 22.11.2009 víkend v Chorvatsku

Tak na tuhle cestu jsem si dávali tak 10 hodin a musím říct, že jsem si před tímto výletem říkala, že jsem asi opravdu blázen.

Páteční speciálka začínala až v odpoledních hodinách a já Oldu přihlásila do třídy šampionů. Jaké bylo mé překvapení, kdy Olda byl ve třídě sám. Co ovšem, jak jsem posléze rychle pochopila, neznamená, že má jisté vítězství, natož, že by mohl dostat V. Z jeho prezentace jsem měla skvělí pocit, perfektně stál jak ve volném, tak i v pevném postoji, při běhu si vrtěl a vesele běhal. Dostalo se mi podání ruky s poděkováním a já si šťastně odcházím z kruhu, do chvíle než za mnou běží vedoucí kruhu s posudkem, kde nevěřícně zírám na VD. Bohužel, vůbec nerozumím co je v posudku napsané, neboť je v chorvatském  jazyce. Při požádání vedoucího kruhu o  překlad do angličtiny se nám dostává celkem nepříjemného odmítnutí, že on s tím nemá nic společného. No nic, sháníme dál, až se nám podaří překlad u zapisovatelky. Tam zjišťuji, že v posudku není na Oldovi nic hezkého, vůbec nechápu, jak s tak šíleným psem můžu jet 800 km a ještě si ho dovolit přihlásit do šampionů. Musím říct, že takový posudek ještě nemáme. Jediné co na Oldovi v posudku bylo celkem ok je pěkná hlava a tlapky. Nechápu.

O co byl hnusný páteční posudek, v sobotu od anglické rozhodčí dostáváme V1 CAC ve třídě pracovní bez jediné výtky v posudku. Olda se tím stává čekatelem chorvatského šampiona. V odpoledních hodinách jsme se vítězstvím nominovali do odpoledních soutěží o nejlepšího pracovního-loveckého psa. Proběhneme se po vítězném koberci a posléze odcházíme s ostatními nevybranými pejsky. Obrazek

V neděli jsme s Oldou opět v pracovní třídě, tentokrát posuzuje paní rozhodčí z Finska. Olda opět získává  ocenění V1 CAC a tím se opět nominujeme do odpolední soutěže. Oliver už toho ale začíná mít dost a asi se nejvíc těší domů. Z posledních sil se přinutíme do předkola, kde už pečlivě prohlíží pan rozhodčí a pak nás čeká běh po koberci. Hraje nám k tomu hudba a Oliver zcela neočekáváně běží nádherně. A jako naprosté zadostiučinění za pátek cítím, když je Olda jmenovaný do užšího výběru a jako naprostou euforii, když  třetí místo získává labrador a 2. the best hunting working dog is Oliver. první místo  získává jezevčík. Je to úžasný, z 20 pejsků jsme na bedně na druhém místě.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Společnost nám dělala Verča se svými fousáči, kteří odjíždějí z Chorvatska jako šamioni krásy CHorvatska, získávájí na přeskáčku BOB, CACIB, vítěze Zágrebu, nominaci na Cruft´s. Blahopřejeme.

18.11.2009

Dneska jsme si šli s Oldou vyzkoušet, jak po nedělní zkoušce canisterapie, nám to půjde v praxi. Společně jsme navštívili Mateřskou školu ve Zbirohu.

Děti nejprve spořádaně seděli na židličkách, aby si postupně, po vzoru Kryštůfka vyzkoušeli, jak se pejsek hladí, posléze mu upravili kožíšek, podívali se na zoubky, pohráli si s Oldou a aportíkem a ti odvážnější si na Oldu i lehli a mazlili se. Nakonec jim Kryštůfek ukázal, jak se Olda vystavuje v postoji na výstavě a děti za odměnu Oldíkovi zazpívali písničku. Olda se tvářil naprosto spokojeně, ukazoval bříško a neuvěřitelně si užíval mazleníčko od těch mrňavých cvrčků. Jelikož návštěva byla určená pro dvě třídy, těch nejmladších dětiček.

17.11.2009 trimování s návštěvou KarlštejnaObrazek

Westíci vypadali jako lední medvídci a to už byl nejvyšší čas na další trimování. Tradičně již několik let navštěvujeme paní Uxovou s CHS Happy Naux a ani tentokrát tomu mebylo jinak. Malou změnou je, že již podruhé s námi jeli Klasíci s Terynkou, kteří po minulém trimování usoudili, že Terynka už nikam jinám než do Hlasné Třebáně.

A protože byl volný den, k tomu nám začalo svítit sluníčko, využili jsme toho a s celou směčkou vyrazili na kopec ke Karlštějnu. Již tradičně jsme, s našimi 4 zlatíčky, vzbuzovali zájem. Možná i díky naší neúmyslné choreografii, která byla během cesty několikrát vychvalována. Mezí tím vším pobíhal Kryštůfek a kolemjdoucí informoval cože to je za pejsky a jak jsou neuvěřitelně hodní, jak se jmenují a co umějí....... .

Výlet se vydařil, i když co  na to naše bíle kuličky, to nevím. Ale jistě vím, že jim to moc sluší a zas vypadají jak westové. Takže náše poděkování za milou společnost letí do Ejpovic a za profesionální fotky - dík Ájo.

15.11.2009 Canisteraupetické zkoušky

Na tuhle zkoušku jsem se těšila a to opravdu hodně. Chtěla jsem si potvrdit, že Olda je  všestranný a to  se vším všudy. Oliver opět nezklamal a zkoušky dokončil se 100% výsledkem. Což jen potvrdilo, co jsem tušila už dlouho. Oldík je naprosto bezkonfliktní a úžasně kontaktní hafan se zlatou povahou. Což dokázali i ostatní miláčci z našeho losertýmu, kteří dokončili zkoušky s totožným výsledkem. Vítězem celých zkoušek se stala Terezka, která získala navíc 2 bonus bodíky.

Zkoušky byly pořádány o.s. Canisterapeutické sdružení Jižní Morava pod vedením dlouhodobého a zkušeného rozhodčího Milana Doktora a asistentky Alžběty Doktorové.  Zkouška se skládala z 10 disciplín, kde mimo jiné se zkoušela povaha, Olda se poprvé setkal s člověkem na vozíku  nebo neočekávanými zvuky, pády, věcmi....

Více o zkoušce nebo samotném sdružení najdete na stránkách:

http://www.canisterapie.mendelu.cz/cz

 6.-8.11.2009 hektický víkend

Zcela netradičně náš víkend začal již v pátek večer. U páníčků Paní Síssy se konal "mejdan" loser teamu s červeným vínkem z Moravy od Áji s Portíkem a naprosto úžasným papáníčkem - Ondro jsi fakt machr . Rupert poprvé zažil noc ve "velkoměstě" a všem nám to celou noc nepřehlédnutelně a především nepřeslechnutelně dával najevo. Joooo je to hlídač. Všichni jsme si to užívali, až na Radima, kterého jentak něco nevzbudí. No přeci, když se spí tak se spí. Zcela vyjímečně jsem to svému drahému tiše, zdůrazňuji tiše záviděla.

V sobotu nás čekala MVP v Letňanech. Měli jsme přihlášeného pouze Oldu v šampíkách. Bohužel nám změnili rozhodčího a posuzoval pejsky pan Adlt. Musím říct, že jsem byla z jeho posuzování značně rozčarovaná. I když Olda získal bezchybný posudek, skončili jsme jako V3. Naše nacvičování a trénink volného postoje byl zcela zbytečný, protože pan Adlt se rozhodl goldeny posuzovat jak boxery....no nebudu to dál komentovat. Jen musím poblahopřát Chunnýskovi, který tuto třídu vyhrál a posléze získal i CACIBíka. Chunnýska porazila naše babička - Timeless Golden Amy Love, která vyhrála třídu veteránů, získala CACIBa a posléze i BOBa, a pak, aby zabodovala i jako BIG4. Je to naprosto fantastické .

Jako vždy nám společnost dělali naši kamarádi se svými milačky, kteří se samozřejmě také vystavovali a jako vždy se perfektně prezentovali.

Večer nás čekala Hubertská v Ejpovicích a ráno v brzkých hodinách vyrážíme směr Třebíč, kde se konala členská volební schůze RK. Schůze se protáhla do večerních hodin. Byl zvolen nový výbor v čele s novou prezidentkou Ing. Černou.

Domů se dostáváme kolem 22 hodiny. Z celého víkendu unavení, s rozporuplnými pocity, ale přesto všechno vím, že i nadále budeme jezdit na výstavy, zkoušky a schůze....... no co se dá dělat, už jsme tomu koníčku propadli. Kdo to zná, určitě chápe o čem píšu.

Tak se těším na další hektický víkend, který nás čeká a to hned za pár dní.

Nově přidán odkaz na stránečky našeho ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉHO brášky Uránka

www.uranthebestbaron.estranky.cz

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podzimní víkend loser týmu 30.10.-1.11.2009

Dlouho domlouvaný víkend se konečně stal realitou. Vyrážíme směr Jižní Čechy, kde už se na plný pecky vytápí náš dočasný domov. Chaloupka je na úžasném místě. Pejskové si to neuvěřitelně užívají. Musím říct, že i my, dvounohá směčka,  po dlouhé době opravdu nic neděláme, tedy kromě jídla, pití, her, pejskové si užívají volnou zábavu, bitvy mezi sebou a mazlení bez tréninků a dá se říct i bez povelů.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jediný, kdo se seznámí s bažantem je náš Rupert a je zkrátka neuvěřitelný. Bez zaváhání nosí a nosí a nosí. Nic není překážkou, natož nějaký pejsek není soupeřem a nemá šanci Rupertovi tuhle kořist vzít. Obrovská nová zábava. Další Rupčovou zábavou tento víkend bylo kradení veškerého možného jídla a nejlepším úlovkem bylo obrovské uzené, které se jen tak bezprizorně válelo v kuchyni na lince. Což pro Rupču bylo naprosto nesmyslné a vyřešil si to po svém  Rychlá a hlavně nenápadná lapka.

Díky Ondrovi za poskytnutí báječné střechy nad hlavou a úžasnému jídlu, Martě za podporu možnosti Ondry realizovat se v kuchyni . A všem přítomným za bezva víkend.

24.10.2009

Minulý víkend jsme si trošičku zapracovali a tento nás čekalo výstavní molo na MVP v Českých Budějovicích.

Vše začalo kolem 4 hodiny ranní nepříjemným bzučením telefonu. K mému překvapení Rupert už byl vzůru a celý nadšený se radostí tetelil, že mě vidí a něco se bude dít.

Vyrážíme směr Ejpovice, kde se k nám připojují Klasíci, dnes pouze s Terezkou a pokračujeme dále na Plzenec, kde se přeloďujeme do naší dnešní kapitánské lodi. Kdy hlavním kapitánem se stává Ali, která tentokrát jede pouze se Stelčou. Zbytek smečky zůstává doma a užívají si spánku. Krátké shrnutí - jedno auto, 5 dospělích osob, 6 chlupáčů, tašky, batohy a jídlo, jídlo, jídlo...a také pití. Což nám samozřejmě nezabránilo zastávce na snídani s vynikajícím kafem.

Na výstaviště dorážíme kolem osmé hodiny, kde už netrpělivě čeká zbytek loserteamu se začínajícím cateringem. Super (dohoda do budoucna je jasná - ze začátku grilovačka - zkrátka výstavu si opravdu užíváme).

Jako první se jde do kruhu proběhnout Rupert, který se představuje ve třídě štěňat a získáva VN jako ostatní dvě štěňátka, pak nastupuje Portík do třídy pracovní a opravdu v hodně nadupané třídě si vyběhává V a přidává k tomu umístění V4, pak se již do kruhu hrneme my s Oldou a Monča s Chunnýskem. Olda se v kruhu opět tváří strašně vopruzele a k postoji se snad ani nebudu vyjadřovat. Katastrofa. Jednu nohu narovnám, Olda si druhou přehodí...a tak je to pořád dokola. Jedniné co si Olda užil byl pohyb. Čanda nezklamal a svým perfektním předvedením získává V1 CAC a my s Oldou V2 res CAC. Jak podotkl pan rozhodčí, v této třídě je to i o předvedení a to Olda měl opravdu příšerný.

Pak nastupuje Stelča do třídy otevřené, kde získává V4, do třídy pracovní to mají namířené hned dvě naše zlatíčka - Terezka a paní Síssa, která si doběhne pro výbornou a to k tomu tentokrát ani nepotřebovala žádné dálkové běhy či maratony.

Mezitím si Monča vyzkouší vystavit labíka a Radim upravuje Čandu, aby se mohl poprat v kruhu o CACIBa, kterýho získává a postupuje dál o BOBíka, bohužel zde se panu rozhodčímu více líbil pohyb mlaďocha. I přesto Monče a Chunnýskovi moc a moc gratulujeme.

Pomalu balíme catering a vyrážíme na další občerstvení a nákupy. Jako správný  loserteam nezklameme a nakupujeme a nakupujme a pak pěchujeme a pěchujeme. Ještě, že auto je zázračné a dá se říct, že nafukující....neboť vše do útrop plecháče narveme včetně našich i hafaních maličkostí.

Pro radost pejsků se stavíme ještě na malé procházce na Radyni, pár foteček a hurááá k Ali na kafčo.....z kafe je vínečko a domů se dostáváme před desátou hodinou.

Výstavu jsme si maximálně užili s perfektními lidičkami a kdyby každá výstava probíhala v takovém duchu neděláme o víkendu nic jiného než vymetáme všechny výstavy.

18.10.2009

Neděle ráno a to opravdu hodně brzy, venku kosa a k tomu naprosto nesnesitelný a  nepřetržitý déšť a abych byla upřímná, jediné co se mi chtělo bylo zalést zpět do postele a spát a Olda se tvářil úplně stejně a na brzké ranní venčení se tvářil, že jsem se naprosto zbláznila, tahat ho ve tmě a k tomu do deště 

Trošku mi pomohlo společné kafe s Ali, které se jevilo jako jediná pozitivní motivace dnešního dne. Abych si posléze vzpomněla, že připravené vodítko zůstalo na chodbě doma a Olda si jede na MFTR jen tak bez vodítka. Jóóó kdo umí ten umí a tomu se daří. Samozřejmě jsem se to snažila utajit a vyhla se tím  nejapným poznámkám, což se mi dařilo asi tak 5 minut.

MFTR byl pořádaný RK na Konopišti se zadáním titulů CACIT, res CACIT, CACT, res CACT a byl pro nás premiérou. Bylo přihlášeno 18 pejsků a při deštivém rozlosování jsme si vytáhli los číslo 3, patřili jsme do skupiny č. 1 a svěřeny byli rozhodčím - panu Kovářovi a panu Bambulovi.

Olda celý trial prošel ve 4 a i přesto, že vodítko zůstalo doma na chodbě, Olda byl na řemenu (děkuji za půjčení pánovi s goldenkou, kteří získali CACT). Jistota je jistota. MFTR jsme dokončili v I.ceně a skončili na celkovém 5 místě. Super. Olda je kluk šikovná a opět nezklamal. Stejně jako vždy jsme byli v super partě našeho looser teamu  a všichni zůčastnění spolehlivě dokončili trial (i když opět několik členů i s pejsky nedorazilo) - tak gratulky zasíláme do Plzně k Ali a Stelče, kterým zároveň děkujeme za odvoz, pokec ....a tak, Martě za mňam mňam štrůdl, Ondrovi za jeho milou společnost a jejich paní Sísse moc gratulujeme k úspěšnému dokončení MFTR a prokázání naprosto nepřekonatelného nadání pro hony a dálkové běhy. Áje a Áje  za občerstvení a hlavně dýni, která si užívala výletu na Konopiště, aby opět skončila v Komárově, bráchovi Uránkovi s Verčou...tady není třeba žádného komentáři, jak všichni víte vrh U je prostě úžasný - nejen krásný, ale i pracovně nadaný....že babi? ...a naší nejhodnější dvojičce z našeho looser teamu Andrejce a Portíkovi BLAHOPŘEJEME a zároveň děkujeme za dálkovou podporu Áje a Míšovi, který nezahálel a konečně i pracoval doma a Danovi, který je také pilný jak včelička a nedal jinak, než že si užije krásnou pracovní neděli.

17.10.2009  Sraz miminek X ve 4. měsících

 Dnes od 13 hodin se konal sraz miminek ve věku 4. měsíců. Je jasné, že jsme tu nemohli chybět, neboť Olda musel zkontrolovat jak si žijí jeho dětičky a alespoň o něco víc poznat rodinky ve kterých štěňátka našla domov.

Mimo jiné neopomenul vyžadovat trochu té lásky od Funny, jakož to maminky děťátek.

Všichni kluci jsou naprosto úžasní a to včetně jejich rodinek, kteří se o něco naprosto perfektně starají a my nemůžeme jinak, než jim všem za to poděkovat a těšit se na další setkání.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nově přidána fotogalerie z World dog show Bratislava 

10.-11.10.2009 Psí svět žil s World dog show 2009 v Bratislavě a my jsme se rozhodli, že u toho nebudeme chybět. Naše rozhodnutí padlo již někdy na začátku února tohoto roku, kdy jsme vzorně poslali přihlášku pro Oldu.  Posléze po rozšíření směčky jsme v posledních možných dnech poslali přihlášku i pro naše mimino, které se,  po zralé úvaze, šlo poprvé prezentovat ve světě modelingu a to přímo na Světovou klubovou výstavu pořádanou pod záštitou slovenského RK.

Mělo se jednat o celkem početný "zájezd" s našimi kamarády a to hlavně z důvodu zvědavosti, JAKPAK že to na takové World dog show vypadá? Bohužel, nakonec vše dopadlo úplně jinak a směr Bratislava vyrazil hodně okleštěný Looser team, který rozšířila svou maličkostí Klárka , kterou si opravdu nedovolím nazvat Looserem. Cesta započala na pokraji Plzně, pokračovala přes Zbiroh a poslední members byli nabráni v Praze. Celkem jedno auto uvezlo 3 velké psiska, jedno psí mimino a tři křehké a zábavné bytosti té něžnější části lidstva a jednoho naprosto klidného, téměř anglického gentlemena.

Sobotní klubová výstava probíhala pod vojenským stanem, ale v naprosté zimě. Rozhodčí byli vybráni ze země původu goldenů. Jako první se šel ukázat Rupert a při své výstavní premiéře odcházel jako velmi nadějný 1. Jako další se předváděl ve třídě pracovní Tedík a to s naprostým přehledem a profesionalitou. Že by mu pomohl jeho dokanalý handler ? Mezitím si Rupík chtěl zkusit sáhnout na jednoho BOBíka pro puppísky, ale .....fenečka byla prostě lepší, ukázněnější....

A pak přichází na řadu Olda ve třídě šampíku a bylo mu obrovskou ctí proběhnout se s tolika nádhernými šampóny a hlavně se svým dědou Xantosem Gryffindorem, který tuto třídu vyhrál a dle mého názoru zcela zaslouženě. Olda si vysložil excellent. Mezitím ve vedlejším kruhu si výborně a pro výbornou doběhla Stelča. Čas s námi trávil kámoš Chunnýsek s Mončou, který opět nezklamal a také odcházel ze třídy šampionů s výbornou.

Pak naprosto vymrzlí a unavení jsme se dostali do Břeclavi na hotel, kde jsme si dali lahvinku a oddali se sladkému spánku.

Ráno nás čekal tento maraton znova a to pouze s tím rozdílem, že Světovka se konala uvnitř. Kruhy byly velké, tedy na první pohled. Bohužel třídy golďáků byly narvány a počty goldenů se pohybovaly kolem 35, plus mínus. Což asi žádný kruh by nebyl dostatečně velký.

Rupča se tentokrát  nijak neukazoval a spokojeně odpočíval v boudičce, jako první opět nastoupil Tedík ve třídě pracovní, Olda ve třídě šampónů a Stelča ve třídě pracovní, tentokrát jsme opravdu byli looser team a všichno odcházeli z kruhu jako VD. No co naděláme, jiný pan rozhodčí..... Za to Chunnýsek opět s výbornou. Moc gratulujeme a děkujeme za nedělní držení místa. Což se zdálo jako zcela nemožné. Zkrátka kdo umí ten umí. Ve třídě otevřené jsme měli dalšího předstaitele BB a to Rose se Zuzkou, které opouštěly kruh s výbornou a perfektním posudkem. Ve veteránech se ukázal Baron a Alfička, kteří jsou naprostí profesionálové a nádherně předvedli, že i ve starším věku si výstavu dokážou užít.

Ještě nás čekaly odpolední souteže , kdy chovateská skupina BB byla přihlášena ještě s dalšími 58 skupinami téměř z celé Evropy.

Pak už cesta domů, dlouho očekávaný víkend pomalu končil a i přes některé zmatky, tlačenice a podobné nedostatky musím říct, že jsme si tento víkend užili. A to hlavně díky lidem se kterými jsme tento čas trávili. Takže Ali, Klárko, Dane díky za osobní podporu a příjemně strávené dva dny a vlastně i noci a zbytku BB za podporu na dálku.

 

3. - 4. 10. 2009

Víkend plný úspěchů - dva obrovské úspěchy naší chlupaté směčky 

Rupík se v průběhu víkednu naučil chodit na vodítku a stal se psem možným k použití chůze, procházek a dalších nezbytných nutností pohybu, pobytu a styku s další společností a okolním světem.

Olda složil Všestranné zkoušky a tím se stal psem Všestranným a může se pyšnit písmenkem "U" za svým jménem. Zkoušky složil v I.ceně a opět předvedl naprosto vyrovnané a spolehlivé výkony.

Kluci jste jedničky.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A je mi ctí, že na naše stránečky můžu napsat úspěch našich kamarádů, kteří se mnou a Oldou trávili víkend v Caparticích a společně jsme si plnili sen v složení VŠESTRANNÝCH ZKOUŠEK. Složením těchto dvoudenních zkoušek naši pejskové prokázali vyšší stupeň lovecké dovednosti a nám tímto poděkovali za společně strávený čas, který jsme věnovali cvičení, nácvikům a tréninkům.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak Zlatíčka, posílám gratulace a ještě jednou díky za všechno, zde jmenovitě všichni, kteří dosáhli tohoto nádherného úspěchu:

Ali a Stelinka (Tell me the Best Baron)

Dan a Tedík (Tornádo the Best Baron)

Marťa a Ondra  a jejich paní Síssa (Odyssea the Best Baron)

Verča a Uránek the BB (brácha Oldy)

Alice a Ája (Airin od Stříbrných rud)

Zkoušky byly perfektně připravené, rozhodčí posuzovali naprosto korektně a honitba byla zcela ideální k pořádání těchto náročných zkoušek. Všem, kteří se podíleli na těchto zkouškách patří velké DÍK.

4.10.2009

Ve světě reflektorů a modelingu náš "looser" tým zastupovala rodina z Ejpovich a holky se byly ukázat na Krajské výstavě v Plzni, která se opravdu povedla Eimy (Esara od Tří jasanů) a s Ájou si vyběhaly ve třídě pracovní V1 - vítěz třídy a posléze získaly ještě Krajského vítěze a mohly se projít po červeném koberci a reprezentovat goldeny v VIII. skupině FCI. Blahopřejeme.

28.9.2009

Sváteční den jsme si užili v lesích a loukách nedaleko Kařeza a to opět s naším looser team, i když opět nekompletní. Někdo prostě pracovat musí, co Radime, Ájo nebo Daníku?

Nás čekalo slídění, vysílačky, barva, čtverec a podobné legrace a to včetně občerstvení o které se nám opět postaral místní myslivecký spolek nebo i Míšovo maminka a nesmím zapomenout na už tradiční sušenky od Ali.

27.9.2009

Dnes se k nám dostala nádherná zprávička, pardon zpráva , a to že náš kamarád Portos the Best Baron se stal psem univerzálním a má to čest psát si za jménem velké U. Je to s paničkou Andrejkou sehraný team a za veškerou práci si to plně zaslouží.

Andrejko a Portíku moc moc gratulujeme, jste pašáci a těšíme se na oslavu, kterou si plně zasloužítě. KLOBOUK DOLŮ .

26.9.2009

Brzké sobotní stávání nejvíce překvapilo našeho Kryštůfka, který se nemohl vyloupnout z postele. To hafanům to nedělalo žádné potíže a plni očekávání byli připraveni u sbaleného kufru. V šest hodin jsme měli sraz s částí BB teamu, abychom si dali společnou snídani, přežili nepatrné problémy během cesty a šťastně  a včas dorazili na Konopiště, kde už nás netrpělivě vyhlížela rodina Horkých a to zcela v netradičním složení.

Během dne nás čekalo milé překvapení a to v podobě Oldíkovo děťátek, kteří se přišli podívat jakže to na těch výstavách chodí a jak to jejich taťkovi sluší. Sámo, že Olda nezklamal a celý nažehlený a krásný se předvedl ve třídě šampionů. Kdy s naprosto nádherným posudkem okouzlil anglickou paní rozhodčí. Bohužel, když došlo na lámání chleba, rozhodl se, že postoje už bylo dost a zcela mimo mé chápání začal vyvádět naprosté vylomeniny a už se do výstavního postoje nepostavil. Ach jo. Musím ovšem podotknou, že už bylo něco kolem páté hodiny odpolední a i já jsem všeho měla dost.

Ve třídě otevřené se předvedl Timík a Terýsek. V pracovní třídě se prezentoval Tedík s handlerkou Marťou a to na výbornou. U holčiček nezklamali a výborně nebo excelentně se předvedli Stelča a Bella ve třídě otevřené, Terezka a Síssa ve třídě pracovní a největšího úspěchu dosáhla Eimy(Esara od Tří Jasanů), kdy ve třídě pracovní si vyběhala V3 . Velkého obdivu zaslouží veterání ve složení Barona a Alfičky.

Den jsme zakončili vítězstvím v soutěži chovatelských skupin, kdy BB získali první místo a s tím i krásný pohár. Složení BB skupiny bylo - Timík, Jumbo, Terýsek, Terezka a Stelinka.

20.9.2009

Tak po 11 měsících je to tu znovu, stejné místo konání, stejný pejsek a stejný vůdce a další PODZIMNÍ ZKOUŠKY pod hlavičkou Retriever klubu pod záštitou OMSu Rokycany v honitbě mysliveckého spolku Ejpovice.

Ideální prostředí pro konání těchto zkoušek,  nestranní rozhodčí a vynikající parta lidiček zblázněných do našich neodolatelných čtyřnohých miláčků.

Po ranní polívčičce a neuvěřitelnému rozlosování do skupin (fakt je to náhoda) se rozjíždíme do přidělených luk, luhů, polí ..... a už vykonáváme jednotlivé disciplíny z PZ.

Musím uznat, že naše skupina podává velice vyrovnané výkony a je opravdu znát, že pravidelně společně a hlavně poctivě trénujeme.  Olda, Tedík, Síssa i Uránek si k poslední disciplíně jdou v samých 4. Bohužel Stelinka se rozhodla, že Ali trošku potrápí a při slídění si užívala dárečků, které jí tam nechali jiní zlatáčci...co Oldo?

Pak už nás čeká pouze kachna z hluboké vody, kde se pro změnu zas Uránek rozhodl trošičku potrápit Verunku, ale nakonec jako správný pejsek z vrhu U nezklame a s přehledem účkových kluků si v poho doběhne pro podzimky v I. ceně s jednou troječkou z kachny a podobně je na tom paní Síssa, která opět celé zkoušky prošla v samých 4 až na tu vodu, co Marti?

Pan inženýr s Oldou prošli celé podzimky bez jediné ztráty bodíku a Olda díky své chovnosti a věku získává res. CACT a míří do roztřelu o vítěze zkoušek.

Samo, že nesmím zapomenout na Terezku, která nezklamala a ač byla bez naší BB party, zvládla vše na 1, jako vždy. Je to prostě náš miláček šikovný.

V roztřelu se potkáváme s kamarádkou Ájou, Bastienem z Makových dvorů a zlaťandou Impulsive Mary is Friendly. Vítězem se stává Bastík, kdy Oldovi při markingu schází na vítězství 2 vteřinky. 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsem na Oldu pyšná, je to kluk šikovná.

Tak je to tu znovu. Díky Vám všem a těšíme se na Vás v sobotu.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.-13.9.2009

O víkendu jsem byli pozváni na kachní hon do Kařeza a to se neodmítá

Začali jsme stylově....a to občerstvením ve zdejší lovecké chatě.  Opět jsem se sešlav naše BB jádro (né všichni, sem tam nějaká ta osůbka či pejsek chyběl) a užívali si další bezva den.  Byli jsme rozděleni a přiděleni ke střelcům a mě po nějaké době zpětně došla poznámka našeho střelce, že moc práce mít nebudeme a ještě jsem úplně nechápala, co že se tak uvelebuje v té travičce u lesa....po nějaké té chvilce to docvaklo nejen mě, ale i Oldíkovi... Olda byl nejdříve celý napružený, aby to přešlo v sem tam nějakému tomu vzrůšu a skončilo sladkým spánkem... a to díky našemu úžasnýmu umístění v těsné blízkosti lesa. Ale zas musím uznat, že to bylo krásné místečko. Výstřelů, musím podotknout, že zoufalých, bylo minimum a kachna nehrozila ani jedna. Což si Eimy vyložila po svém a rozhodla si nějakou tu zábavu vymyslet sama a nezklamala.

Pak přišla lepší část, tedy pro mě, a to občerstvení a znovu další pokus a to na večerním tahu, který nebyl nijak úspěšný, ale skončili jsme s Ali a hafanama u velice příjemných myslivců a užili si s nima fakt srandu. Pak už jen hezky večeře v místním pohostinctví a AFTER PARTY, která skončila v brzkých ranních hodinách.... SUPER. Moc povedená akcička.

V neděli nás čekala dohledávka a hlavně ranní domácí česnečka. Dohledávku  jsme si upravili k obrazu svému a a hafani si užili plno legrace, zábavy a pohybu...no a my i trošku adrenalinu, viď Ájo?

Vím, že se opakuji ale musím znovu a znovu, DÍKY zlatíčka za další příjemný víkend.A zas se těšíme na další, že by v neděli?

¨ logo


stáhnout mp3